31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

روند صدور پروانه دو مرحله‌ای می‌شود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با تاکید بر اینکه برنامه امسال شهرداری دو مرحله‌ای کردن صدور پروانه است، گفت: تلاش داریم که پیش پروانه حداقل یکساله صادر کنیم که نیازی به نقشه‌های نظام مهندسی نیست تا روند کارهای ساخت و ساز تسهیل و تسریع پیدا کند.

به گزارش شهرنیوز، غلامرضا جانقربان با اشاره به ظرفیت‌های سامانه سرای هشت برای تسهیل خدمات به مردم، اظهار کرد: به همین خاطر با پیشرفت تکنولوژی به دنبال توسعه آن هستیم و نیاز است باقی دستگاه‌ها هم به این سامانه بپیوندند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با تاکید بر اینکه این سامانه کلیه استعلامات برای صدور پروانه را انجام می‌دهد و به همین خاطر عمده تردد مردم به دستگاه‌های خدمات‌رسان کاهش پیدا می‌کند، تصریح کرد: البته دستگاه‌های خدمات رسانی باید بسترهای لازم را در این خصوص فراهم کنند.

جانقربان با تاکید بر اینکه برنامه امسال شهرداری دو مرحله‌ای کردن صدور پروانه است، خاطرنشان کرد: تلاش داریم که پیش‌پروانه را حداقل یکساله صادر کنیم که نیازی به نقشه‌های نظام مهندسی نیست تا روند کارهای ساخت و ساز تسهیل و تسریع پیدا کند.

وی با بیان اینکه در مرحله بعدی پس از صدور پیش‌پروانه مالک فرصت دارد نسبت به آماده‌سازی نقشه‌های ساختمانی و تایید آنها اقدام کند، گفت: این کار اقدامی در راستای ارائه حق انتخاب به شهروندان و سرعت بخشیدن به کار صدور پروانه ساختمانی است.