36 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

نخستین بوستان اختصاصی دوچرخه قم امسال به بهره‌برداری می‌رسد

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: برای نخستین بار عملیات اجرایی بوستان اختصاصی دوچرخه در بلوار فدائیان اسلام پردیسان با ۸ پیست اختصاصی آغازشده که در سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

عباس ذاکریان با اشاره به اقدامات انجام‌شده در حوزه حمل‌ونقل شهر قم، اظهار داشت: متأسفانه در طراحی شهری اولویت با وسایل نقلیه بوده و این خودرو محوری سبب شده که کمتر به حوزه عابران پیاده و دوچرخه‌سواران توجه شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم آخرین وضعیت احداث بوستان اختصاصی دوچرخه در قم را موردتوجه قرار داد و افزود: برای نخستین بار عملیات اجرایی بوستان اختصاصی دوچرخه در بلوار فدائیان اسلام پردیسان با ۸ پیست اختصاصی آغازشده که در سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

ذاکریان با اشاره به ویژگی‌های این بوستان دوچرخه، تصریح کرد: پیست‌های این بوستان دوچرخه بسیار جذاب و موردتوجه جوانان است و به دنبال راه‌اندازی این بوستان‌های دوچرخه در مناطق مختلف شهری هستیم تا در کنار ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه باشیم.

وی نوسازی ناوگان تاکسیرانی قم را مورد ارزیابی قرار داد و گفت:نوسازی ۱۵۰۰ دستگاه تاکسی در سال‌های گذشته انجام شد که متأسفانه اخلالی در سایت نوسازی پیش‌آمده و سامانه از طریق وزارت کشور بسته شد و همچنین با افزایش شدید قیمت خودرو، میزان تسهیلات کفاف خرید را نمی‌داد که مدتی بوده متوقف‌شده است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: امیدواریم در سال ۹۹ با تدابیر وزارت کشور بتوانیم نوسازی ناوگان تاکسی را از سر بگیریم و اقداماتی از جمله توزیع حواله تاکسی برای تاکسی‌ها و وانت‌بار‌ها داشته باشیم.

ذاکریان یکی از اقدامات مهم در سال ۹۸ را راه‌اندازی رشته کاردانی تاکسیرانی برشمرد و ادامه داد: برای نخستین بار با همکاری دانشگاه علمی و کاربردی شهرداری، این رشته تأسیس شد و از بین رانندگان تاکسی دانشجو گرفت و امید است تداوم داشته باشد.