36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

معاون دادستان عمومی و انقلاب قم: سازمان آتش‌نشانی با توجه به شرایط فیزیکی حادثه و حجم بارش‌ها به‌خوبی عمل کرده‌ است

معاون دادستان عمومی و انقلاب قم با بیان اینکه عوامل و مسئولان شهرداری از همان ابتدای حادثه در محل حاضر شدند، گفت: نهادهایی که وظایفی در مورد حادثه میدان کشاورز بر عهده دارند از همان لحظات اولیه سر صحنه حاضر بوده‌اند و سازمان آتش‌نشانی هم با توجه به شرایط فیزیکی حادثه و حجم بارش‌ها به‌خوبی عمل کرده است.

روح‌الله مسلم خانی با بیان اینکه محرز شده که دستگاهی امدادرسانی در حادثه فرونشست زمین در میدان کشاورز کوتاهی نکرده است، گفت: اگر به نتیجه برسیم که شخص یا اشخاصی خطا داشته‌اند برخورد شده و نتیجه را به مردم گزارش می‌دهیم.

وی با اشاره به وقوع حادثه فرونشست زمین در میدان کشاورز، اظهار داشت: از همان لحظات ابتدایی دستگاه قضایی اقدامات را آغاز کرد و در حال بررسی جامع این حادثه است.

معاون دادستان عمومی و انقلاب قم با بیان اینکه عوامل و مسئولان شهرداری از همان ابتدای حادثه در محل حاضر شدند، افزود: آنچه مشخص‌شده این بوده که نهادهایی که وظایفی بر عهده دارند از همان لحظات اولیه سر صحنه حاضر بوده‌اند و سازمان آتش‌نشانی هم با توجه به شرایط فیزیکی حادثه و حجم بارش‌ها به‌خوبی عمل کرده است.

مسلم خانی خاطرنشان کرد: آنچه با تحقیقات به‌دست‌آمده این بوده که کوتاهی و قصوری در خدمت‌رسانی به آسیب‌دیده‌ها انجام‌نشده و این موضوع محرز شده است ولی متأسفانه در این حادثه سه نفر از همشهریان را از دست داده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه پرونده قضایی در این زمینه تشکیل‌شده است، یادآور شد: کارشناسان قضایی در حال بررسی هستند و اگر به نتیجه برسیم که شخص یا اشخاصی خطا داشته‌اند برخورد شده و نتیجه را به مردم گزارش می‌دهیم.

معاون دادستان عمومی و انقلاب قم با اشاره به وقوع چندین‌باره این‌گونه حوادث در این منطقه، تصریح کرد: قبلاً نیز دراین‌باره پیگیری‌هایی داشته و به مسئولان تذکر هم داده‌ایم ولی آنچه مهم بوده این است که باید در طول مسیر مترو لوله‌های آب و فاضلاب به علت پوسیدگی تعویض شوند تا با بارندگی‌ها در همان لحظات اولیه دچار حادثه نشوند.