31.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی آماده‌سازی اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان

دومین جلسه کمیسیون ماده پنج استان قم تشکیل و در آن از پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی آماده سازی ۴۸ هکتاری منطقه پردیسان قم  خبرداده شد و تحقق نهایی نیاز به همکاری دستگاه‌های زیرساختی و آماده شدن طرح این اراضی دارد.

کمیسیون ماده پنج استان قم در دومین جلسه سال جاری خود به ریاست محسن بهشتی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم برگزار شد که در این جلسه موضوعاتی مطرح شد که یکی از موارد تغییر کاربری قسمتی از یک زمین در خیابان جمهوری با کاربری فضای سبز و آموزشی به مسکونی بود که درنهایت مصوب نشد.

غلامرضا جان قربان معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با اشاره به اینکه این تغییر کاربری باید درازای زمین معوض در پروژه بلوار مرجعیت صورت بگیرد، از لزوم توافق با مالک صحبت کرد اما اعضای جلسه در این موضوع موافقتی نداشند.

محسن بهشتی معاون عمرانی استاندار قم، خواستار مذاکره با مالک برای جابه‌جایی تغییر کاربری با هزینه پروانه شد تا این زمین آموزشی در این منطقه شهر قم حفظ و امکان ایجاد یک مدرسه در آینده وجود داشته باشد.

قرار شد این موضوع در شهرداری و شورای اسلامی شهر دوباره بررسی‌شده و یک‌بار دیگر به جلسه کمیسیون ماده پنج برای بررسی بیاید.

در ادامه این جلسه گزارشی از نحوه آماده‌سازی اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان توسط علیرضا خاکی مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی اطراف حرم مطهر مطرح شد.

طبق این گزارش، آماده‌سازی این اراضی تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تحقق نهایی نیاز به همکاری دستگاه‌های زیرساختی و آماده شدن طرح این اراضی دارد.