31.9 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

روان آب‌های کوه خضر و کوه دوبرادران به انهار کشاورزی هدایت شد/منابع طبیعی برای کنترل روان آب‌های کوه خضر و دوبرادران اقدامات لازم را انجام دهد

شهردار منطقه پنج قم با درخواست از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم برای ساماندهی روان آب‌های کوه خضر و دوبرادران، گفت: در بارندگی‌های چند روز اخیر روان آب‌های کوه خضر و کوه دوبرادران به انهار کشاورزی هدایت شد.

به گزارش شهرنیوز، علیرضا اقبالیان با اشاره به آب‌گرفتگی و جاری شدن روان آب‌ها در سطح منطقه پنج شهری، اظهار داشت: حجم بارش‌های اخیر سبب بروز آب‌گرفتگی‌های جزئی در سطح منطقه شد که پرسنل، اکیپ‌ها ،تجهیزات و ماشین‌آلات منطقه در آماده‌باش کامل جلوی این روان آب‌ها و انتقال آن به سطح شهر را گرفتند.

شهردار منطقه پنج قم با بیان اینکه شاهد سرازیری روان آب‌ها از کوه خضر و کوه دوبرادران بودیم، تصریح کرد: به‌منظور جلوگیری از ورود سیلاب و تخریب‌ها عملیات خاک‌ریزی، زه‍کشی و هدایت روان آب‌ها به انهار کشاورزی صورت پذیرفت.

اقبالیان خاطرنشان کرد: آب‌گرفتگی‌های جزئی در سطح منطقه گزارش شد که در اسرع وقت با حضور تمام پرسنل و تجهیزات خدمات شهری منطقه این آب‌گرفتگی‌ها مرتفع و جلوی بروز خسارات گرفته شد.

وی ساماندهی روان آب‌های کوه‌ها را در حیطه وظایف منابع طبیعی دانست و تأکید کرد: بر اساس شرح وظایف ارگان‌ها هدایت روان آب‌ها در حیطه منابع طبیعی بوده و باید در بخش آبخیزداری به آن پرداخته شود.

شهردار منطقه پنج قم با اشاره به مشکلات این بخش از شهر در چند سال گذشته، بیان کرد: متأسفانه از سال ۸۶ تاکنون هیچ اقدامی از طرف اداره کل منابع طبیعی در این منطقه انجام‌نشده درحالی‌که کوه خضر و دوبرادران خارج از محدوده شهری و ساماندهی روان آب‌های  آن مربوط به منابع طبیعی است.