33.6 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

احداث ۸ نیروگاه خورشیدی در بوستان‌های شهر قم

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از احداث 8 نیروگاه خورشیدی و تجهیز بوستان‌ها به آبگرمکن خورشیدی با هدف مدیریت بهینه در مصرف انرژی خبر داد.

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به اجرای پروژه‌های نیروگاه‌های خورشیدی، مانیتورینگ و… با هدف مدیریت بهینه در مصرف انرژی، گفت: تاکنون ۸ نیروگاه خورشیدی در شهر قم راه‌اندازی شده و بیش از ۵۰ کیلووات تولید انرژی از این نیروگاه‌ها انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم بیان کرد: ۳۱ دستگاه آبگرمکن خورشیدی نیز با اعتبار ۱۶۰ میلیون تومان خریداری شده و در این زمینه اقدامات خوبی صورت پذیرفته است.

جوادیان با بیان اینکه با ورود آبگرمکن‌های خورشیدی به ظرفیت شهر بسیاری از آبگرمکن‌های برقی و گازی جمع شده است، افزود: با توجه به شرایط اقلیمی شهر قم، باید از این سیستم‌ها بیشتر بهره‌برداری کرد.

وی افزود: تاکنون ۲۴۹ بوستان ایمن‌سازی شده و هیچ بوستان ناایمن نداریم و تکمیل روشنایی‌ها هم در حال انجام است و همچنین ۲۱۹ مجموعه بازی کودکان هم استانداردسازی شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به طرح‌های تحقیقاتی سازمان، گفت: طرح جامع طراحی شبکه آب‌رسانی فضای سبز، طرح جامع پساب، شناسایی گونه‌های گیاهی مناسب با اقلیم شهر قم، مطالعات باغ گیاه‌شناسی، طرح جامع کمربند شهر قم را ازجمله طرح‌های سازمان پارک‌ها در سال گذشته بوده که تدوین این طرح‌ها در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.