31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

پیش‌بینی دستگاه‌های صدور بلیت تک‌سفره به‌منظور ارزان‌تر شدن نرخ کرایه اتوبوس شهر قم

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم تمهیدات اندیشیده شده برای تهیه و شارژ کارت اتوبوس از سوی مردم را مورد تأکید قرار داد و گفت: تعدادی دستگاه برای صدور بلیت تک‌سفره پیش‌بینی‌شده است که در ایستگاه‌های مختلف نصب شود تا مردم اقدام به شارژ کارت اتوبوس خود کنند.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم جلسه اظهار داشت: نباید نگاه درآمدی به نرخ کرایه نقدی داشته باشیم بلکه باید با رویکرد فرهنگ‌سازی برای استفاده از کرایه کارتی عمل کنیم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به  لایحه اخذ مجوز افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی نرخ کرایه اتوبوس و مینی‌بوس‌های سازمان اتوبوسرانی در خطوط سطح شهر(درون‌شهری و برون‌شهری) در سال ۹۹، گفت: پیشنهادات مختلفی در این زمینه وجود داشت که نهایتاً نرخ ۱۵۰۰ تومان را مصوب کردیم.

ذاکریان تمهیدات اندیشیده شده برای تهیه و شارژ کارت اتوبوس از سوی مردم را مورد تأکید قرار داد و ابراز کرد: برای آنکه همشهریان با مشکلی مواجه نشوند تعدادی دستگاه برای صدور بلیت تک‌سفره پیش‌بینی‌شده است که در ایستگاه‌های مختلف نصب شود تا مردم اقدام به شارژ کارت اتوبوس خود کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به علت شیوع بیماری کرونا را موردتوجه قرار داد و گفت: تعداد مسافر تاکسی در آیین‌نامه ۴ مسافر آمده است اما به دلیل اجرای این طرح، در حال حاضر تعداد مسافران به سه مسافر کاهش‌یافته است اگر مدت اجرای این طرح تا اردیبهشت‌ماه باشد قابل‌تحمل است اما اگر طولانی‌تر شود برای تاکسیران‌ها غیرقابل‌تحمل می‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به مشکلات پیش‌آمده برای مردم به‌ویژه تاکسی‌داران براثر شیوع بیماری کرونا، خاطرنشان کرد: امیدواریم در این شرایط، رانندگان تاکسی هم از بیمه بیکاری استفاده کنند و مشکل آن‌ها از سوی بیمه حل شود.