31.8 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی قم پیش‌بینی می‌شود

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: در سال جاری بالغ‌بر ۱۳۰ میلیارد تومان ویژه نوسازی ناوگان اتوبوسرانی قم پیش‌بینی‌شده ‌تا بتوانیم سن ناوگان اتوبوسرانی را کاهش دهیم.

عباس ذاکریان با اشاره به اقدامات انجام‌شده در حوزه اتوبوسرانی در سال گذشته، اظهار داشت: در این حوزه اتوبوسرانی در سال ۹۸ یک قرارداد خرید ویژه ۱۰۴ دستگاه اتوبوس اسکانیا منعقد شد که این اتوبوس‌ها دارای استاندارد یورو ۴ فیلتر جذب ذرات هستند، در این قرارداد ۵۲ دستگاه اتوبوس تحویل شهرداری شد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه اگر سهم دولت برای خرید اتوبوس پرداخت شود می‌توانیم ۵۲ دستگاه مابقی را تحویل بگیریم، یادآور شد: در سال گذشته قرارداد ۲۳ دستگاه اتوبوس با زرین خودرو منعقد شد که ۶ دستگاه تحویل داده‌شده و مابقی امسال تحویل داده می‌شود.

ذاکریان تصریح کرد: در سال گذشته اقدامات لازم جهت جذب اوراق مشارکت برای خرید اتوبوس انجام شد و وزارت کشور، سازمان برنامه‌وبودجه و بانک مرکزی موافقت خود را اعلام کرده است و امیدواریم در نخستین فرصت تخصیص نهایی پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه در سال جاری، بالغ‌بر ۱۳۰ میلیارد تومان ویژه نوسازی ناوگان اتوبوسرانی قم پیش‌بینی‌شده است تا بتوانیم در جهت نوسازی ناوگان اتوبوسرانی قدم برداریم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: در مهرماه سال قبل، ۱۱۰ اتوبوس جدید خریداری‌شده است و در مدار خدمت‌رسانی قرار گرفته است، چراکه اتوبوس‌ها عمدتاً به سن فرسودگی رسیده بودند و با این اقدام اتوبوس‌هایی که ده سال تمام‌شده است از چرخه خارج کردیم و اتوبوس‌های جدید که به شدت با آلایندگی کمتر دارند وارد سطح شهر شدند.

ذاکریان با اشاره به ویژگی‌های اتوبوس‌های جدید بیان کرد: این اتوبوس‌ها همگی مجهز به رمپ ویلچر هستند و به لحاظ آسایش معلولان و جانبازان در سطح شهر برای استفاده از حمل‌ونقل عمومی طراحی شده‌اند.