41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 5

پیشگیری بیش از ۱۰۰ مورد تخلف ساختمانی در فروردین سال ۱۳۹۹ در سطح منطقه پنج

شهردار منطقه 5 قم از نظارت جدی بر رعایت مسائل و دستورالعمل‌های قانونی در ساخت و سازهای سطح منطقه خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، علیرضا اقبالیان با اشاره به جزئیات اقدامات منطقه ۵ درخصوص برخورد با تخلفات ساختمانی گفت: تنها در فرودین ماه سال ۱۳۹۹ با بیش از ۱۰۰ مورد تخلف ساختمانی برخورد شده است که این رقم نشانگر نظارت جدی بر رعایت مسائل و دستورالعمل‌های قانونی دارد.
مدیر منطقه ۵ قم در ادامه افزود:  واحد کنترل تخلفات ساختمانی در سال ۹۸ با نظارت بر ساخت و سازهای منطقه با ۱۱۵۰ مورد تخلف برخورد کرده است که این موضوع اشاره بر عزم جزم پیشگیری از افزایش نفوذ ساخت و سازهای غیر مجاز و خطرآفرین در منطقه پنج است که در این خصوص تخلف ثبت و به مالکین اخطار لازم داده شده است.

وی مصادیق ساخت و سازهای غیرمجاز را مشمول ساخت انباری، دیوارکشی و احداث بنای فوقانی، احداث بنا مغایر با پروانه، احداث بنا بدون پروانه، پیشروی طولی و ارتفاع غیرمجاز عنوان کرد و از شهروندان خواست تا با طی مراحل قانونی و اخذ پروانه ساخت مأمنی ایمن برای خود تدارک ببینند.

اقبالیان در پایان با تاکید بر برخورد جدی با متخلفین ساختمانی از شهروندان درخواست کرد تا روال قانونی اعم از استعلام برای خرید زمین و اخذ پروانه و پایانکار را در دستور کار خود قرار دهند تا از تحمیل هزینه‌های بیشتر به شهر به دلیل گسترش احتمالی مشکلات ناشی از این ساخت و سازها برای خودشان و سایر شهروندان بکاهند.