25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

فاز نهایی تقاطع غیرهمسطح ولیعصر(عج) قم به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم از اتمام فاز نهایی تقاطع غیرهمسطح حضرت ولیعصر(عج) در آینده نزدیک خبر داد.

محمدعلی واثقی‌نیا در بازدید اعضای شورای اسلامی شهر از پروژه‌های سازمان توسعه و عمران شهرداری قم، اظهار داشت: در مورد منابع انسانی، مهم‌ترین رویکرد در اجرای پروژه‌های عمرانی، استفاده از پیمانکاران متعهد، سالم و بومی است.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم افزود: توسعه متوازن و همه‌جانبه در سازمان از دیگر رویکردهاست و ما نگاهی همه‌جانبه به همه نیروها و ظرفیت‌ها داریم تا مبادا تنها به پرسنل خاصی توجه شود.

واثقی نیا با بیان اینکه سعی شده هزینه‌های واجب و حقوقی را در اولویت قرار دهیم و در تلاشیم معوقاتی که از سال ۹۵ برجای مانده است را پرداخت کنیم، یادآور شد: دراین‌باره سال ۹۸ مجموع سنوات مانده مبلغ یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان بوده که ۷۰۰ میلیون تومان آن پرداخت شد و مابقی امسال پرداخت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تعدادی از افراد از شهرداری به سازمان منتقل شدند و با توجه به انتظاراتی که وجود دارد طبق کارآمدی و تعهد مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با تأکید بر اینکه بودجه سازمان در سال ۹۹ رقمی بالغ‌بر ۱۵۰ میلیارد تومان بوده که در این میان ۵۰۰ میلیون تومان شامل دیون است، افزود: اعتباری که از شهرداری مرکز دریافت می‌کردیم صرف چند پروژه مهم مانند تقاطع حضرت ولی‌عصر(عج)، پل جمهوری و ورودی جعفریه شد.

واثقی‌نیا اضافه کرد: در جهت کاهش هزینه‌ها، تمرکز خود را بر روی پروژه‌های اولویت‌دار گذاشته‌ایم، در این زمینه پروژه‌هایی مانند ۴۸ هکتاری پردیسان خوب بوده ولی نسبت به تقاطع ولی‌عصر(عج) خدمت‌رسانی کمتری دارد و در اولویت بعدی است.

وی گفت: در سه ماه اخیر شناسایی نقاط قوت و ضعف را در رأس امور قرار داده‌ایم و از ابتدای امسال اقدامات تدریجی اصلاحی در این سازمان آغازشده است.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم در ادامه بیان کرد: در بخش معاونت فنی عمرانی، با توجه به بودجه مصوب شهرداری، بودجه ۹۹ را آماده کردیم و دراین‌باره۲۰۰ هزار تن آسفالت پیش‌بینی‌شده است که در ۶ ماه نخست سال بخش عمده‌ای از آسفالت را تأمین می‌کنیم.

واثقی نیا عنوان کرد: پروژه تقاطع غیرهمسطح حضرت ولی‌عصر(عج) مراحل انتهایی را سپری می‌کند و بر روی پروژه ادامه جمهوری تمرکز کرده‌ایم و تا اوایل تابستان بخشی از این پروژه‌ها به اتمام می‌رسد.

وی با بیان اینکه در پل بلوار جمهوری اسلامی برای حفظ میدان، اقدامات عمرانی شکل‌گرفته است، اظهار داشت: ۱۰۰ متر دیگر از پروژه باقی‌مانده است که کابل‌های کششی دارد تا دهنه بعدی را بتوانیم عملیاتی کنیم و به‌طورکلی سه دهنه دیگر باقی است و در سه مرحله کشش کابل نیاز است.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم تصریح کرد: مبلغ باقی‌مانده پروژه ادامه بلوار جمهوری یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای خرید لوله‌های باقی‌مانده و ۸۰۰ میلیون ورق‌های حلقه ریل بوده و یک میلیارد تومان نیز معوقات داریم که ۳۰۰ میلیون تومان نیز برای خرید کابل موردنیاز است، هرچند اگر این پروژه می‌خواست در سال جاری بدون خرید تجهیزات از سال‌های قبل انجام شود، قیمت چند برابر می‌شد.

واثقی نیا گفت: رویکرد فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی بر فعالیت‌ها حاکم است و با جدیت در جهت کاهش هزینه‌ها قدم برمی‌داریم، در این سازمان فعل خواستن به‌خوبی تعریف‌شده است و در اجرای پل و سازه نگرانی نداریم و فنی‌ترین پل‌ها در قم عملیاتی شد و از تجربیات شرکت‌های بزرگ و توانمند استفاده کرده‌ایم.