38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

آب‌گرفتگی‌های ۲ روز گذشته قم با حضور ۱۵۰۰ نیروی خدمات شهری برطرف شد

مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم گفت: آب‌گرفتگی‌های دو روز گذشته در سطح شهر قم با حضور ۱۵۰۰ نیروی خدمات شهری رفع شد.

به گزارش شهرنیوز؛ سید محسن میرهادی با اشاره به خدمات شهرداری در جهت آب‌گرفتگی‌های قم اظهار داشت: با توجه به آمادگی شهرداری قم نسبت به بارندگی‌های دو روز اخیر و هشدارهای هواشناسی قم، برنامه‌ریزی دقیقی در سطح شهرستان قم انجام و آمادگی کاملی در مناطق ۸ گانه و سازمان‌های شهرداری فراهم شد.
مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم افزود: به‌ویژه از دو شب قبل، نیروها در سطح شهر حضور داشتند و با شروع بارندگی، به رفع آب‌گرفتگی‌های سطحی و معابر در سطح شهر اقدام کردند و در دو شیفت کاری همکاران آماده خدمت‌رسانی شدند.
وی تصریح کرد: با تمهیدات لازم و حضور به‌موقع نیروها در خدمت شهری، مشکل خاصی در جهت آب‌گرفتگی به وجود نیامد و آب‌گرفتگی‌های دو روز گذشته در سطح شهر قم با حضور ۱۵۰۰ نیروی خدمات شهری در دو شیفت رفع شد.
میرهادی بیان کرد: با وجود بارش باران بیش از ۳۶ میلی‌متر در سطح شهر قم، موردی از آب‌گرفتگی در منازل گزارش نشد و تنها چند مورد آب‌گرفتگی جزئی اعلام که با حضور به‌موقع نیروها رفع شد، در آب‌گرفتگی معابر نیز، با حضور نیروها و تجهیزات، مشکل خاصی به وجود نیامد.
وی خاطرنشان کرد: لایروبی کانال‌ها و انهار به‌خوبی انجام‌شده بود و درزمینهٔ تجهیزات موتوری مناطق در آماده‌باش بودند و دراین‌باره نیز با مشکلی مواجه نشدیم.
مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم گفت: آمادگی کامل ۱۳۷ در شهرداری قم از دیگر خدمات در این بخش بود و مواردی که شهروندان اعلام می‌کردند در اولین فرصت اقدام به اعزام نیرو می‌شد تا مشکل آب‌گرفتگی رفع شود.

وی افزود: آب‌گرفتگی تونل غدیر یکی از موارد آب‌گرفتگی فرامنطقه‌ای بود که به‌طور موقت مسدود شد و در حال حاضر با تلاش نیروها این تونل بازگشایی‌شده است و تردد انجام می‌شود، همچنین بالادست شهرک دانشگاهی پردیسان دچار آب‌گرفتگی در بخشی از معابر شد که با مدیریت لازم، آب‌ها هدایت شد و در چند نقطه مانند خیابان معلم به‌طور موقتی در سطح معابر شاهد آب‌گرفتگی بودیم که رفع شد.
میرهادی عنوان کرد: با تصمیم ستاد مدیریت بحران از دو شب قبل مسدود کردن بلوار شهید سلیمانی و داخل رودخانه در دستور کار قرار گرفت و پیش‌بینی سیلاب انجام‌شده بود و بر این اساس آمادگی کامل وجود داشت و ورودی‌ها مسدود شد و تا عادی شدن شرایط این مسیر مسدود است.
وی تصریح کرد: تمام همکاران در خدمات مدیریت شهری درصحنه حضور دارند و با توجه به سیل رودخانه، شهروندان برای دیدن سیلاب ممکن است در این مسیر حضور یابند که بحث‌های ایمنی در حال انجام است و نیروهای تخلفات شهری مستقر هستند و تذکرات لازم را به شهروندان می‌دهند و انتظار می‌رود به این توصیه‌ها توجه شود.
مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم خاطرنشان کرد: همکاران آتش‌نشانی در سطح شهر در آماده‌باش هستند و در اولین فرصت مسیر آب‌گرفتگی را دنبال می‌کنند و آمادگی تمامی نیروها تا شنبه با توجه به‌پیش بینی هواشناسی مبنی بر تداوم بارش باران ادامه دارد.