31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

نصب بیش از ۵۰۰ بنر هشدار و اطلاع‌رسانی عدم برگزاری حضوری جشن‌های نیمه شعبان در سطح شهر

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم از نصب بیش از 500 هشدار عدم انجام پیاده‌روی نیمه شعبان در سطح شهر خبر داد و گفت: در تمام شهر برای اطلاع‌رسانی مردم در جهت عدم انجام پیاده‌روی شب و روز نیمه شعبان انجام‌شده اما نیازمند همکاری تمام رسانه‌ها هستیم.

به گزارش شهر نیوز، مهدی کلانترزاده امروز در جلسه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مبارزه با کرونا استان قم که در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با اشاره به آغاز جشن‌های نیمه شعبان و شرایط حاکم بر شهر و کشور اظهار داشت: شهرداری تمام تمهیدات لازم را برای اطلاع‌رسانی به مردم برای حفظ قرنطینه خانگی را انجام داده است.
وی از استفاده ۵۱۰ سازه تبلیغاتی در سطح شهر به این منظور خبر داد و افزود: تا بعدازظهر تعدادی به این عدد اضافه‌شده و در پیام‌های تبلیغاتی از مردم خواسته‌شده تا به سمت جمکران حرکت نکنند.
مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با درخواست از ستاد مبارزه با کرونا برای تبیین روشن‌تر قوانین سلبی تصریح کرد: برای برپایی جشن‌های نیمه شعبان به‌صورت مجازی و نورافشانی شهر نیازمند آزادی عمل بیشتری در سطح شهر هستیم.
وی از اعلام آمادگی تعدادی از مساجد برای شرکت در نورافشانی شب نیمه شعبان خبر داد و خاطرنشان کرد: بعضی از قوانین مانع شرکت مساجد در این نورافشانی شده و درخواست لغو بعضی از محدودیت‌ها راداریم.
کلانترزاده انجام پیاده‌روی شب و روز نیمه شعبان را یکی از چالش‌های شهرداری به ویژه در محدوده مسجد مقدس جمکران اعلام کرد و گفت: باید اطلاع‌رسانی به مردم برای تغییر نحوه انجام نذر و پیاده‌روی به‌صورت گسترده‌تری انجام شود.
وی تأثیر صداوسیما و خبرگزاری‌های بر خط را در این اطلاع‌رسانی قابل‌توجه دانست و ابراز کرد: باید صداوسیما و خبرگزاری‌های برخط به‌صورت پررنگ‌تری به این موضوع ورود کرده و مردم را از انجام پیاده‌روی به سمت مسجد مقدس جمکران بازدارند.
مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم تغییر رویکرد ویروس کرونا و سخنان اخیر دکتر قدیر را موردتوجه قرارداد و گفت: با توجه به اطلاعاتی که دکتر قدیر در چند روز گذشته اعلام کرده باید هشدارها و پیام‌های تبلیغاتی در سطح شهر تغییر کند.
وی هماهنگی‌های بیشتر بین شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی را لازم دانست و بیان کرد: برای اطلاع‌رسانی دقیق و بیان هشدارهای لازم به مردم نیازمند داشتن اطلاعات به‌روز درباره شرایط کنونی شهر و علائم بالینی ویروس کرونا هستیم.