29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

معرفی سرپرست جدید منطقه سه قم

شهردار قم در حکمی مهرداد روحانی وزیری را به عنوان سرپرست جدید منطقه سه قم منصوب کرد.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سیدمرتضی سقائیان نژاد در حکمی محمد رمضانی را به عنوان سرپرست جدید منطقه سه قم منصوب کرد.

حکم شهردار قم خطاب به سرپرست جدید منطقه سه قم به این شرح است:

نظر به مراتب تعهد و تجارب اجرایی جنابعالی به موجب این حکم به عنوان سرپرست منطقه سه شهرداری قم منصوب می‌شوید؛ اهتمام در تامین نیازمندی های شهروندان منطقه، پیگیری و کنترل امور اجرایی و رفع مشکلات شهری مرتبط، استفاده حداکثری از قابلیتها و ظرفیت های موجود در طرح تفضیلی برای بهبود کالبد شهری منطقه، مدیریت منابع براساس اصول اقتصاد مقاومتی، بازنگری و نوآوری در روش‌های تامین مالی در سطح منطقه در چارچوب قوانین مرتبط، ایجاد درآمدهای پایدار در سطح منطقه مذکور، جلب مشارکت شهروندان به منظور ارتقاء سطح سرمایه های اجتماعی، مشارکت موثر در اصلاح و بهبود فرآیندهای خدمات رسانی به شهروندان، ضمن هماهنگی و همسویی با سایر حوزه‌های شهرداری در چارچوب سند چشم انداز قم ۱۴۱۴ و برنامه راهبردی قم ۱۴۰۰ مورد تاکید و انتظار است.

امید است با اتکال به خداوند متعال و در کنف عنایات حضرت ولیعصر(عج) در مسیر تحقق آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی به رهبری مقام معظم رهبری و خدمت به زائرین و مجاورین بارگاه کریمه اهل بیت(س) گام های موثری برداشته شود.

پیش از این سیدشمس الدین نعمتی مدیریت شهرداری منطقه سه قم را بر عهده داشت.

خدمت در شهرداری نیازمند روحیه کار تیمی است

ابراهیم معتمدی در جلسه تودیع و معارفه مدیر شهرداری منطقه سه قم، با تاکید بر اینکه در مجموعه منطقه سه در بخش‌های مختلف پرکار عمل شده است، اظهار کرد: در این سال ها بارهای زیادی بر دوش منطقه سه گذاشته شد و سختی کار در منطقه به شدت بالا رفت اما خوشبختانه مدیریت منطقه توانست به درستی موتور شهرداری را به حرکت درآورده و سرانجام برساند.

قائم مقام شهردار قم با اذعان به اینکه همه ما در جایگاه خدمتگذاری به مردم هستیم، خاطرنشان کرد: مسئولیت‌ها چیزی جز دردسر نیست و باید به دید فرصت به مسئولیت نگاه کرد تا بتوانیم بیش از پیش به مردم خدمت کنیم و باقیات صالحاتی برای ما باشد.

معتمدی زحمت و تلاشی که افراد در بخش های مختلف انجام می دهند با دستمزدی که می گیرند اصلا قابل قیاس نیست، گفت: صرفا بعد خدمت و ظرفیت شایسته شهر قم با وجود بارگاه مقدس حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران حضور در جایگاه های مختلف در این خطه مقدس را ارزنده می کند.

وی با اذعان به اینکه با روحیه تیمی می توان موفقیت در کارها را رقم زد، گفت: تیم خوبی که در منطقه سه فعال است باید تقویت شده و بتوان گام‌های موثرتری در راستای خدمت به مردم برداشت.

خدمات رسانی شهرداری منطقه سه به ۷۰ درصد مسافرین ورودی به قم

سیدشمس الدین نعمتی در ادامه جلسه تودیع و معارفه مدیر شهرداری منطقه سه قم، با تاکید بر اینکه تمام تلاش نیروهای منطقه سه بر این بود که جنبه خدمت به مردم را به خوبی عمل کند، اظهار کرد: با وجود کمبودها و مشکلات عدیده‌ای که در منطقه سه وجود دارد خدمات خوبی نیز به مردم ارائه شده است.

مدیر سابق شهرداری منطقه سه قم با اذعان به اینکه پیشرفت های منطقه سه در سال های اخیر مرهون تلاش‌های نیروهای خدوم و تلاشگر منطقه سه است، افزود: از این نظر خیال ما راحت است که تمام توان خود را به کار گرفتیم.

مدیر سابق شهرداری منطقه سه قم با تاکید بر اینکه منطقه سه نیاز به حمایت و توجه ویژه دارد، گفت: نیاز است که مرکز در بخش های مختلف به منطقه سه توجه کند؛ مشکل خاصی در منطقه وجود دارد که بی آرتی خیابان امام خمینی(ره) است و به نوعی این خیابان را به یک خیابان متروکه تبدیل می‌کند.

نعمتی اضافه کرد: این خط خطرات زیادی را نیز برای مردم طی سال های اخیر داشته و کسبه نیز به دلایل مختلف رکود به دلیل خط بی آرتی در حال ترک محل هستند.

وی با بیان اینکه منطقه سه ۷۰ درصدی ورودی شهر قم را خدمات رسانی می‌کند، گفت: در حوزه‌های مختلف خدمات شهری، عمرانی، پشتیبانی و… اقدامات قابل توجهی در منطقه انجام می‌شود.

بیش از ۲۰ درصد وسعت شهر قم جزو منطقه سه است

مهرداد روحانی وزیری در جلسه تودیع و معارفه مدیر شهرداری منطقه سه قم، با اشاره به ظرفیت‌ها و فرصت‌های کار و خدمت در شهرداری، به مشکلات و ظرفیت‌های منطقه سه اشاره کرد و گفت: این منطقه با وجود ظرفیت‌های بالایی که دارد از نظر درآمدی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند.

سرپرست شهرداری منطقه سه قم با بیان اینکه منطقه سه بالغ بر ۲۰ درصد وسعت شهر را دارد، اظهار کرد: به همین خاطر با وجود وسعت بالای منطقه به نسبت دیگر مناطق شرایط سختی در این منطقه برای کار وجود دارد.

روحانی وزیری با اشاره به درآمدهای پایین منطقه سه، تصریح کرد: بخشی از منطقه نیز جزو بافت فرسوده است و اقشار محرومی هم در منطقه ساکن هستند و این روند درآمدی را مشکل ساز می کند.