33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

معرفی سرپرست جدید منطقه شش قم

شهردار قم در حکمی سیدرضا حسینی را به عنوان سرپرست جدید منطقه شش قم منصوب کرد.

به گزارش شهرنیوز، دکترسیدمرتضی سقائیان نژاد در حکمی سیدرضاحسینی را به عنوان سرپرست جدید منطقه شش قم منصوب کرد.

حکم شهردار قم خطاب به سرپرست جدید منطقه شش قم به این شرح است:

نظر به مراتب تعهد و تجارب اجرایی جنابعالی به موجب این حکم به عنوان سرپرست منطقه شش شهرداری قم منصوب می‌شوید؛ اهتمام در تامین نیازمندی‌های شهروندان منطقه، پیگیری و کنترل امور اجرایی و رفع مشکلات شهری مرتبط، استفاده حداکثری از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های موجود در طرح تفضیلی برای بهبود کالبد شهری منطقه، مدیریت منابع براساس اصول اقتصاد مقاومتی، بازنگری و نوآوری در روش های تامین مالی در سطح منطقه در چارچوب قوانین مرتبط، ایجاد درآمدهای پایدار در سطح منطقه مذکور، جلب مشارکت شهروندان به منظور ارتقاء سطح سرمایه های اجتماعی، مشارکت موثر در اصلاح و بهبود فرآیندهای خدمات رسانی به شهروندان، ضمن هماهنگی و همسویی با سایر حوزه های شهرداری در چارچوب سند چشم انداز قم ۱۴۱۴ و برنامه راهبردی قم ۱۴۰۰ مورد تاکید و انتظار است.

امید است با اتکال به خداوند متعال و در کنف عنایات حضرت ولیعصر(عج) در مسیر تحقق آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی به رهبری مقام معظم رهبری و خدمت به زائرین و مجاورین بارگاه کریمه اهل بیت(س) گام های موثری برداشته شود.

پیش از این علی حاتمی فرد مدیریت شهرداری منطقه شش قم را بر عهده داشت.

رشد بدنه کارشناسی به جایگاه مدیریتی در شهرداری محسوس است/کار تیمی ضرورتی اجتناب ناپذیر در خدمت به مردم

ابراهیم معتمدی در جلسه تودیع و معارفه مدیر منطقه شش قم، با بیان اینکه منطقه شش شهر قم جزو مناطق مهم این شهر است، اظهار کرد: اکثر اقشار ساکن در این منطقه جزو اقشار محروم هستند و انتظارات زیادی نیز برای خدمت وجود دارد.

قائم مقام شهردار قم با اذعان به اینکه در سال های اخیر اقدامات قابل توجهی در این منطقه انجام شده است، افزود: نگاه شورای اسلامی شهر نیز به این منطقه ویژه است و حضور مردم منطقه نیز در بخش‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نظام اسلامی چشمگیر است.

معتمدی با تاکید بر ضرورت تقویت خدمات رسانی به مردم در منطقه ۶ گفت: امیدواریم با همت مدیریت جدید و کمک مرکز و نیروهای منطقه شاهد تقویت روزافزون خدمات باشیم.

وی کار تیمی را ضرورتی اجتناب ناپذیر در شهرداری عنوان کرد وافزود: کار در مجموعه شهرداری خیلی تحکمی پیش نمی رود و باید با روحیه دوستی بتوانیم مسیر خدمت بیشتر به مردم را پیش بگیریم.

معتمدی خاطرنشان کرد: باید همه با هم هم قسم شویم تا بتوانیم مشکلی از دوش مردم حل شود و به پیشرفت برسیم.

وی با تاکید بر اینکه نباید معبری بدون آسفالت در منطقه ۶ امسال باقی بماند، تصریح کرد: رفع مشکلات منطقه و جذب اعتبارات از مرکز نیازمند پیگیری ویژه است و همت مدیریت منطقه نیز باید بر همین امر باشد.

قائم مقام شهردار قم تصریح کرد: مدیرانی که امروز در جایگاه شهرداری در تیم مدیریت شهری قرار گرفته اند از بدنه کارشناسی ارتقا یافته اند و این یک مزیت برای شهرداری است چرا که این افراد اشراف کامل بر امور و فعالیت‌های شهرداری دارند.

کمبود زیرساخت های منطقه ۶ قم/منطقه تشنه خدمت است

علی حاتمی فرد نیز در ادامه جلسه تودیع و معارفه مدیر منطقه ۶ قم، با بیان اینکه منطقه ۶ تشنه خدمت است، اظهار کرد: با توجه به اینکه طی سال های اخیر خدمات گسترده ای در منطقه انجام شده به همان نسبت انتظارات مردم نیز افزایش یافته است.

مدیر سابق شهرداری منطقه ۶ قم به کمبودهای زیرساختی منطقه ۶ اشاره کرد و افزود: مردم منطقه در عین محرومیت‌هایی که دارند دلبسته انقلاب و نظام هستند و عموما از قشر زحمتکش و تلاشگر جامعه هستند.

حاتمی فرد با اذعان به اینکه مسئولیت فرصتی برای خدمت ارزنده به مردم است، گفت: جابجایی‌ها و تغییر جایگاه‌ها فرصتی است تا تجربیات بیشتر شده و گستره دوستی و ارتباطات در بدنه عظیم شهرداری افزایش یابد.

لزوم تقویت مشارکت های مردمی برای تقویت زیرساخت های منطقه ۶

سیدرضا حسینی نیز در ادامه جلسه تودیع و معارفه مدیر منطقه ۶ قم، با اشاره به تراکم بالای جمعیتی منطقه ۶ اظهار کرد: با این وجود زیرساخت های منطقه به نسبت دیگر مناطق کمتر است و نیاز است در راستای تقویت زیرساخت ها گام های موثری برداشته شود.

سرپرست شهرداری منطقه ۶ قم با تاکید بر اینکه تلاش مدیریت شهری بر این است که با مشارکت مردم فرصت های خدمت را بیشتر کنیم، افزود: اگر همه توان ما پای کار بیاید اما مردم همراه نباشند نمی‌شود حرکتی به سمت رشد برداشت.

حسینی با اشاره به بودجه ۹۹ شهرداری منطقه، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با بهره‌گیری از تجربیات گذشته و با تکیه بر نیروهای خدوم و تلاشگر منطقه خدمات گسترده‌ای را به مردم ارائه کنیم.