25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

ساماندهی پارکینگ‌های هسته مرکزی شهر قم با اختصاص ۱۰۵ میلیارد تومان از بودجه سال ۱۳۹۹

شهردار قم سال ۹۹ را سال نهضت پارکینگ دانست و گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در بودجه سال ۹۹ شهرداری قم ۱۰۵ میلیارد تومان بودجه برای پارکینگ‌سازی اختصاص داده‌شده است.

به گزارش شهرنیوز؛ دکتر سیدمرتضی سقاییان‌نژاد با تشریح برنامه‌های شهرداری در سال ۹۹ اظهار داشت: شرایط کنونی و گسترش ویروس کرونا نمی‌تواند شهرداری را از انجام وظایف ذاتی خود غافل کند.

وی تغییر در اولویت برنامه‌های شهرداری را یکی از تصمیمات مهم شهرداری در سال ۹۹ دانست و افزود: البته در شرایط اپیدمی ویروس کرونا اولویت برنامه‌های شهرداری حفظ سلامت شهروندان بوده و تغییرات کلی در برنامه‌ها صورت گرفته است.

شهردار قم سال ۹۹ را سالی پر چالش برای شهرداری قم عنوان و تصریح کرد: تغییر اولویت‌ها و برنامه‌های شهرداری در جهت کنترل ویروس کرونا تنها بخشی از برنامه‌های ذاتی شهرداری را تحت تأثیر قرار داده و ممکن است برنامه‌های کلی شهرداری با تأخیر اجرا شود.

وی یکی از اولویت‌های سال ۹۹ را ساماندهی پارکینگ‌های هسته مرکزی شهر اعلام و خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌ شده در بودجه سال ۹۹ شهرداری قم ۱۰۵ میلیارد تومان بودجه برای پارکینگ سازی اختصاص داده‌ شده است.

دکتر سقاییان‌نژاد ادامه داد: میدان روح‌الله، یاران، صحن شرقی، فقیهی و سپهر ۵ پارکینگی است که در برنامه سال ۹۹ ساماندهی شده و تنها پارکینگ شرقی با ظرفیت دو هزار و ۵۰۰ دستگاه در اولویت قرار گرفته است.

وی بودجه موردنیاز برای آزادسازی ادامه پارکینگ شرقی را بیش از  ۴۰میلیارد تومان دانست و گفت: سال ۹۹ سال نهضت پارکینگ سازی بوده و امیدواریم بتوانیم با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده به این هدف دست پیدا کنیم.

شهردار قم به پارکینگ شهید کاظمی نیز اشاره و بیان کرد: این پارکینگ را به علت مشکلات حقوقی که بانک ثامن‌الحجج در سراسر کشور دارد، نمی‌توانیم  ساماندهی کرده و منتظر هستیم سرمایه‌گذار جدید برای ساخت کل پروژه مشخص شود.