33.3 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

پروژه تونل بلوار جمهوری اسلامی قم سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به آخرین وضعیت اجرای پروژه بزرگ تونل بلوار جمهوری اسلامی به طول ۱۲۰۰ متر، گفت: امیدواریم سال ۱۴۰۰ بتوانیم آن را به بهره‌برداری برسانیم.

عباس حلوایی‌زاده با اشاره به آخرین وضعیت تقاطع غیرهمسطح حضرت ولی‌عصر(عج)، اظهار داشت: محور مستقیم این پروژه مهم در سال گذشته به بهره‌برداری رسیده است که فاز دوم آن در دستور عملیات عمرانی قرار دارد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با بیان اینکه رمپ جهتی این پروژه از کمربندی امام علی(ع) به سمت بلوار خلیج‌فارس در دست اقدام عمرانی است، ابراز کرد: دو فاز این بخش از پروژه تقاطع غیرهمسطح بتن‌ریزی و تکمیل‌شده است و قسمت سوم نیز به‌زودی آغاز می‌شود که امیدواریم تا نیمه نخست ۹۹ کل پروژه به بهره‌برداری برسد.

حلوائی زاده یکی دیگر پروژه‌های بزرگ شهر قم را احداث پروژه تونل بلوار جمهوری اسلامی حدفاصل میدان امام حسین(ع) تا بلوار یادگار امام(ره) در منطقه دو دانست و افزود: عملیات اجرایی این پروژه در سال گذشته آغازشده است.

وی با تأکید بر اینکه این پروژه به طول ۱۲۰۰ متر و با اعتباری بالغ‌بر ۸۵ میلیارد تومان اعتبار عمرانی منهای اعتبار تملک و معارض ملک در دستور کار است، تصریح کرد: چون این پروژه داخل بافت شهری انجام می‌پذیرد، در کنار معارضات ملکی دارای تعارضات تأسیساتی با فاضلاب، آب شیرین، فیبر نوری، گاز و برق فشارقوی دارد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با بیان اینکه فاز به فاز رفع معارض و دو پارت عملیات تکمیلی آن انجام‌شده است، یادآور شد: مدت اجرای این پروژه دو ساله بوده و به‌محض رفع معارض و تملکات، طبق زمان‌بندی انجام می‌شود که امیدواریم سال ۱۴۰۰ بتوانیم آن را به بهره‌برداری برسانیم.