31.8 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

۴۰۰ میلیارد تومان بدهی بانکی شهرداری قم تسویه شد

معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم از پرداخت و تسویه حدود ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی سنگین بانکی توسط شهرداری خبر داد.

سیدمرتضی حسام نژاد با اشاره به اقدامات حوزه معاونت مالی و اقتصادی شهرداری در سال ۹۸ اظهار داشت: حوزه مالی و اقتصادی پشتیبانی از حوزه‌های اجرایی را بر عهده داشته و در قسمت مالکیت و تملک‌های شهرداری به‌عنوان مجری در حال خدمت‌رسانی است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم افزود: در قسمت‌های اجرایی، معاونت‌های عمرانی، حمل‌ونقل و ترافیک، خدمات شهری و مناطق عملیات اجرایی که انجام می‌شود نیاز به منابع مالی، ملکی، قراردادی و حقوقی دارد که معاونت اقتصادی وظیفه پشتیبانی در این حوزه را بر عهده می‌گیرد.

حسام نژاد با اشاره به اقدامات در حوزه تسویه‌حساب مالی شهرداری، افزود: در این مورد تسویه بدهی‌های گذشته با سیاست‌گذاری‌های انجام‌شده به‌صورت پرداخت ریالی و برگزاری مزایده‌های واگذاری املاک به طلبکاران دنبال شد و تعدادی از طلبکاران شهرداری به‌صورت غیر نقدی مطالبات خود را وصول کردند.

وی تصریح کرد: این مطالبات طلبکاران به‌صورت واگذاری املاک و در قالب مزایده‌هایی در حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اقدام شد که در جهت تسویه دیون بسیار مؤثر بود.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم با تأکید بر اینکه در بخش درآمد استنباط این بوده که بیش از ۹۰ درصد از درآمد تا پایان سال ۹۸ محقق شود، عنوان کرد: این امر در ایجاد حس مثبتی که در توسعه شهر رخ می‌داد مؤثر است و مجریان شهر به احساس پشتیبانی قوی و مؤثری دست پیدا می‌کنند.

حسام نژاد ادامه داد: در سال ۹۹ نیز با شرایطی که در سال ۹۸ ایجاد شد و پشتوانه‌ای که داریم، تسویه دیون در دست اقدام است و اقدامات مؤثری صورت می‌گیرد و بدهی‌ها به روز می‌شود و تلاش می‌کنیم بدهی سنواتی نداشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: بدهی‌های سنگینی به‌صورت بانکی وجود دارد که در این چند سال به آن پرداخته‌شده و در سال ۹۸ نیز در حدود ۴۰۰ میلیارد تومان تسویه قطعی داشتیم و اسناد در راه نیز در اوایل سال ۹۹ قطعی می‌شود که اقدامی مؤثر است و در سال جدید می‌تواند پیشرفت خوبی در تسویه دیون به وجود بیاورد.