35 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

تأمین دستگاه‌های زباله‌سوز برای قم الزامی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: زباله‌های عفونی، بی خطر نیستند و ما هم خواستار سوزاندن زباله‌های عفونی استان در دستگاه‌های زباله‌سوز هستیم.

محسن بهشتی با اشاره به وضعیت تولید زباله بیمارستانی در قم، اظهار کرد: به صورت عادی روزانه چهار تن زباله بیمارستانی در قم داشته‌ایم که اکنون این عدد به روزانه ۱۰ تن است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم ادامه داد: قیمت دستگاه‌ زباله سوز از ۱۰ میلیارد تومان تا ۴۰ میلیارد تومان است و گزینه‌های مختلفی برای خرید این دستگاه از جمله سرمایه گذار مطرح شده، ولی سرمایه گذار پیش از ورود به این عرصه، خواستار تضمین ارائه این زباله‌ها از سوی مراکز درمانی است.

بهشتی افزود: دانشگاه علوم پزشکی قم مدعی است که زباله‌های عفونی را پیش از دفن، کم خطر می‌کند، ولی این زباله‌ها بی خطر نیستند و خواستار سوزاندن زباله‌های عفونی استان در دستگاه‌های زباله سوز هستیم.

وی جانمایی سایت زباله البرز را مناسب دانست و تصریح کرد: این سایت دور از شهر قم است و در جهت وزش باد به سمت قم قرار ندارد، امکان استقرار دستگاه زباله سوز در سایت البرز وجود دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم ادامه داد: تصمیم گیری برای خرید دستگاه زباله سوز برای شهر قم، نیازمند استعلام قیمت دقیق از شرکت‌های فروشنده است و این شرکت‌ها هم اکنون تعطیل هستند.

بهشتی افزود: امکان استفاده از ظرفیت خیرین برای خرید دستگاه زباله سوز برای استان، وجود دارد، از نظر محیط زیست خرید این دستگاه ضروری است.