34.7 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
پیام‌ها و بیانیه‌ها

پیام تسلیت شهردار قم در پی درگذشت پدر شهیدان فهمیده

دکتر سقائیان‌نژاد در پیامی با تسلیت درگذشت پدر شهیدان والامقام محمدحسین و داود فهمیده یاد نام این شهدا و مادر گرانقدرشان را گرامی داشت.

به گزارش شهرنیوز در پی درگذشت شادوران حاج محمد تقی فهمیده، پدر شهیدان داود و محمدحسین فهمیده از شهدای والامقام دفاع مقدس، دکتر سقائیان‌نژاد در پیامی ضایعه درگذشت آن مرحوم را تسلیت گفت.

متن پیام شهردار قم به این شرح است:

سیره‌ی زندگی انسان‌هایی که رشادت و شهامت را مشق کرده و مسیر زندگی خود را در ولایت‌پذیری و لبیک به ندای آزادی و حق‌طلبی دانستند، بدون شک برگرفته و متأثر از فضای معنوی تربیتی و فکری خانواده‌ای بوده است که راز و رمز عبودیت و بندگی در پیشگاه حضرت حق را به درستی درک کرده و آن را به فرزندان خود منتقل ساخته است.
و آنگاه که رشادت و از جان‌گذشتگی نوجوانی ۱۳ ساله آنچنان دلهره بر جان دشمنان تا دندان مسلح این آب و خاک می‌اندازد که چاره خود را در عقب‌نشینی می‌بیند، ارکان دیگر تربیتی همچون شجاعت و شهامت نیز بیشتر نمایان می‌شود.
در شرح مقام شهید محمدحسین فهمیده همین بس که حضرت امام خمینی (رحمه‌اله علیه) در وصفش می‌گویند: رهبر ما آن طفل سیزده‌ساله‌ای است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم بزرگ‌تر است، با نارنجک، خود را زیر تانک دشمن انداخت و آن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید.
داود فهمیده فرزند ۲۰ ساله دیگر این خانواده نیز در عملیات والفجر ۲ در منطقه حاج عمران به خیل شهدا پیوست و نام خود را در تاریخ این مرز و بوم جاودانه ساخت و برگ زرین دیگری در کارنامه درخشان این خانواده به یادگار گذاشت.
درگذشت پدر این شهیدان بزرگوار که بدون شک نقشی عظیم و پررنگ در تربیت فرزندانی برومند و فداکار داشته است، ضایعه‌ای دردناک و اندوهناک برای ارادتمندان و دوستان این خانواده است که با تربیت فرزندانی انقلابی، خداجو، ولایتمدار و بصیر گام در عرصه مقدس دفاع از حریم اسلام، ولایت و وطن نهادند و اسوه‌ای شدند برای دفاع از این مرز و بوم.
ضمن تسلیت درگذشت حاج محمدتقی فهمیده و گرامی داشت یاد و نام حاجیه خانم فاطمه کریمی مادر گرانقدر آن شهیدان والا مقام که در ماه گذشته دعوت حق را لبیک گفتند، از خداوند منان علو درجات برای ایشان و هم‌نشینی با فرزندان شهیدشان در بهشت برین را آرزومندم.

سیدمرتضی سقائیان‌نژاد

شهردار قم

۱۳ فروردین ماه ۱۳۹۹