34.7 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

لزوم مشارکت دستگاهای نظامی و انتظامی در مصوبه ممنوعیت استفاده از بوستان‌ها/ نصب بیش از ۲۰۰۰ متر بنر اطلاع رسانی در بوستان های شهری

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: بیش از 2000 مترمربع بنر اطلاع‌رسانی در بوستان‌های مناطق هشتگانه نصب‌شده و اغلب بوستان‌ها و فضاهای سبز مسیرهای تردد شهروندان با نوار ایمنی محصور شده است.

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به اقدامات صورت پذیرفته در خصوص مبارزه با شیوع ویروس کرونا، گفت: از همان روزهای اول شیوع، برنامه‌ریزی‌های لازم به منظور مقابله با شیوع این ویروس در بوستان‌ها شهری به‌صورت مرحله‌ای صورت گرفته و همه نیروهای اجرایی در خط مقدم مقابله با شیوع این ویروس هستند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به مصوبات ستاد استانی مقابله با شیوع ویروس کرونا، ادامه داد: تمامی مصوبات در حوزه فضای سبز و به صورت دقیق اجرا شده و ناظرین عالی و مقیم نیز مستمر و به صورت شبانه‌روزی بر عرصه‌های فضای سبز نظارت دارند.

جوادیان تمهیدات در نظر گرفته شده جهت جلوگیری از حضور شهروندان در بوستان‌ها را مد نظر قرار داد و افزود: کلیه سرویس‌های بهداشتی، آبخوری‌ها، مجموعه‌های بازی کودکان، وسایل تندرستی بوستان‌های شهری تا عادی شدن شرایط غیرفعال هستند و از شهروندان تقاضا می‌کنیم که حضور در بوستان‌های شهری و عرصه‌های جنگلی جدا خودداری نمایند.

وی از نصب بنرهای اطلاع‌رسانی ممنوعیت حضور شهروندان در بوستان‌ها خبر دارد و افزود: بیش از ۲۰۰۰ مترمربع بنر اطلاع‌رسانی در بوستان‌های مناطق هشتگانه نصب‌شده و اغلب بوستان‌ها و فضاهای سبز مسیرهای تردد شهروندان با نوار ایمنی محصور شده است و همچنین فایل های صوتی اطلاع رسانی از بلندگوهای تمامی بوستان ها مجهز به سیستم صوت نیز پخش خواهد شد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به ایام تعطیلات روز طبیعت، گفت: مشارکت شهروندان و همچنین سایر دستگاه‌های مربوط در مدیریت شرایط فعلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و دستگاه‌های انتظامی و نظامی می‌بایست در اجرای دقیق و مناسب مصوبه ممنوعیت استفاده از بوستان‌ها و تجمع در آن‌ها، مشارکت فعال داشته و شهروندان نیز با ماندن در منزل از شیوع بیش‌ازپیش این ویروس جلوگیری کنند.