29.8 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

توان مالی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی مترو قم/تلاش برای افتتاح مترو تا نیمه نخست ۱۴۰۰

شهردار قم گفت: به طور کلی می‌توان گفت پروژه قطار شهری بالغ بر هزار میلیارد تومان توان مالی دارد و بستری برای حرکت پرسرعت برای تکمیل پروژه را فراهم می‌کند.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد در جلسه شورای سازمان قطار شهری و معارفه سرپرست جدید سازمان، با اشاره به انتصاب سرپرست جدید سازمان قطار شهری قم با حکم استاندار، اظهار کرد: آقای درویشی در حوزه های مختلف عمرانی سوابق بسیار خوبی دارند و در استان‌های مختلف کشور کار کردند.

شهردار قم با اشاره به اشراف کامل سرپرست جدید سازمان قطار شهری در حوزه عمرانی و امور مرتبط با شهرداری، خاطرنشان کرد: آقای مهندس درویشی پشتکار بسیار بالایی داشته و ارتباط خوبی در پروژه‌های مختلف با پیمانکاران برقرار کرده و بستر پیشرفت قابل توجه پروژه‌های عمرانی را فراهم کرده است.

سقائیان‌نژاد با تاکید بر اینکه مترو بالغ بر ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که عمدتا برای تجهیزات است، گفت: ۱۰۰ میلیارد هم از اعتبارات ملی و شهرداری در اختیار پروژه بوده و برای سال ۹۹ هم دنبال فروش اوراق به مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان هستیم.

وی با تاکید بر اینکه ۴۰ درصد پروژه هم ملک است، گفت: به طور کلی می‌توان گفت پروژه بالغ بر هزار میلیارد تومان توان مالی دارد و بستری برای حرکت پرسرعت جهت تکمیل پروژه را فراهم می‌کند.

شهردار قم به ارتباط خوب مهندس درویشی با شهرداری را مورد توجه قرار داد و افزود: طبق مصوبه شورای فنی باید تا پایان سال ۹۹ فاز اول مترو به بهره‌برداری برسد اما به دلیل همین مسائل پیش‌آمده چندماهی پروژه به تاخیر می‌افتد و امید داریم در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ پروژه آماده بهره‌برداری شود.