29.8 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

فاز نهایی”قم کارت” سال ۹۹ عملیاتی می‌شود

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم از اجرای فاز نخست قم کارت در قم در سال گذشته خبر داد و گفت: فاز نهایی این امکان شهروندی در سال ۹۹ عملیاتی می‌شود.

محسن رنجبر با اشاره به تصویب برنامه قم ۱۴۱۴ و تدوین برش‌های پنج‌ساله از این برنامه، اظهار داشت: در سال ۹۸ برآوردها نشان می‌دهند براساس شاخص‌های موجود، ۶۸ درصد از برنامه‌های برش سالیانه ۱۴۰۰ شهرداری قم در سال ۹۸ تحقق یافت که این چشم‌انداز توسط خروجی‌هایی که برای مردم ملموس است اندازه‌گیری می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم گفت: سرانه زیرساخت‌های فرهنگی هنری به ازای هر ۱۰۰۰ نفر یکی از شاخص‌هاست که پایان برنامه به ۲۵ مترمربع به ازای هر ۱۰۰۰ نفر برسیم که در پایان ۹۸ به عدد ۲۱.۷ مترمربع دست یافتیم.

رنجبر افزود: در این راستا شهرداری قم برنامه‌هایی چون گسترش سالن‌های ورزشی و فرهنگی را در دست اقدام دارد که دو پروژه در سال ۹۸ به بهره‌برداری رسیده است و ۶ پروژه در مناطق مختلف قم و یک پروژه ویژه در منطقه ۳ در سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به هدف‌گذاری شهرداری در زمینه افزایش سرانه فضای سبز، تصریح کرد: هدف‌گذاری در این زمینه ۲۱ مترمربع در پایان سال ۹۸ بود که تا شهریورماه به ۱۹.۶۹ دهم درصد رسیده باشیم، این عدد در پایان سال ۹۸ احصا شد و برای افق ۱۴۰۰ میزان ۲۳ مترمربع خواهد بود.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم یادآور شد: اتوبوس‌های که در میان‌سال ۹۸ به ناوگان اتوبوس‌رانی قم اضافه شد امکانات زیرساختی ما را توسعه داده و به پرداخت‌های الکترونیکی مجهز شد و در سیستم‌های قم کارت ما فاز نخست عملیاتی شد و فاز نهایی در سال ۹۹ عملیاتی می‌شود.