40.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

۴ میلیون مترمربع از معابر شهر روزانه ضدعفونی می‌شود

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: روزانه با بیش از 200 هزار لیتر محلول، قریب به چهار میلیون مترمربع از معابر شهر ضدعفونی می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، سیدامیر سامع در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در شهرداری قم که مباجث آبگرفتگی‌های اخیر و بررسی حادثه نشست زمین در میدان کشاورز نیز بررسی شد، با بیان اینکه شهرداری به همراه سپاه و ارتش وظیفه ضدعفونی و گندزدایی از معابر شهری را بر عهده دارند، اظهار کرد: لشکر ۱۷ علی‌بن ابیطالب(ع) و ۲۴ بعثت با ۱۰ دستگاه خودرو ضدعفونی به ظرفیت ۱۵ هزار و ۵۰۰ لیتر روزانه ۲۱۰ هزار مترمربع از معابر شهر را ضدعفونی می‌کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با تاکید بر اینکه ارتش نیز با هشت دستگاه خودرو عملیات ضدعفونی شهری را انجام می‌دهد، افزود: این خودروها نیز بالغ بر ۱۸ هزار و ۵۰۰ لیتر ظرفیت دارند که روزانه ۳۱۶ هزار مترمربع از معابر شهری را ضدعفونی می‌کنند.

سامع با اذعان به اینکه شهرداری نیز ۴۴ دستگاه خودرو را مامور عملیات ضدعفونی روزانه شهر کرده است، اظهار کرد: این ناوگان روزانه با ظرفیت ۱۶۴ هزار لیتر محلول ضدعفونی، بالغ بر ۳ میلیون و ۳۸۵ هزار مترمربع از معابر شهر را ضدعفونی می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه مجموعا ۶۳ اکیپ عملیات ضدعفونی معابر شهر را انجام می‌دهند، افزود: قرار بود برخی دستگاه‌های دیگر نیز امکانات خود را در اختیار شهرداری بگذارند تا ظرفیت ضدعفونی افزایش پیدا کند که هنوز چنین کاری صورت نگرفته است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه روزانه با بیش از ۲۰۰ هزار لیتر محلول، قریب به چهار میلیون مترمربع از معابر شهر ضدعفونی می‌شود، تصریح کرد: بوستان‌ها و محلات و معابری که امکانات تردد خودرو ندارند هم توسط ۸۰ اکیپ پیاده با ظرفیت ۸۰۰ لیتر ضدعفونی می‌شود که روزانه بیش از ۶۵ هزار مترمربع را پوشش می‌دهند.

وی با اذعان به اینکه ۱۰ میلیون مترمربع معبر درجه یک و ۱۲ میلیون مترمربع معبر فرعی در شهر قم وجود دارد تصریح کرد: تاکنون تمام شهر یکبار به طور کامل ضدعفونی شده و در دور دوم عملیات ضدعفونی نیمی از شهر زیر پوشش رفته است؛ البته نقاط بحرانی و مهم شهری اعم از محدوده بیمارستان‌ها، بانک‌ها و… هر روز ضدعفونی می‌شوند.