29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

آمادگی کامل نیروهای خدمات شهری و آتش‌نشانی برای رفع آبگرفتگی شهر قم

معاون خدمات شهری شهرداری قم از آمادگی کامل نیروهای خدمات شهری و آتش‌نشانی برای رفع آبگرفتگی شهر قم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سیدامیر سامع با اشاره به ورود سامانه بارشی پرفشار و حجم بارش‌ها در قم اظهار داشت: با توجه به بارش باران و آب‌گرفتگی در سطح شهر تیم نظارتی شهرداری با حضور دکتر سقاییان‌نژاد شهردار قم در حال بررسی مشکلات احتمالی و بازدید از معابر شهر هستند.
وی با تأکید بر آماده‌باش بیش از ۲۶۰ اکیپ به دستور شهردار قم در سطح شهر افزود: بیش از ۲۶۰ تیم در حال رسیدگی به آب‌گرفتگی معابر بوده و شهردار قم نیز در جریان کامل فعالیت‌ها بوده و نظارت تا رفع مشکلات انجام می‌شود.
معاون خدمات شهری شهرداری قم تصریح کرد: سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم نیز صد درصد آماده‌باش بوده و در صورت بروز هرگونه حادثه در کمترین زمان خدمات لازم را ارائه خواهند کرد.
وی با اشاره به‌احتمال بارش بیش از ۵۰ میلی‌تری باران تا فردا خاطرنشان کرد: با توجه به حجم بارش آب از همه کانال‌ها و انهار سرازیر شده و از مردم درخواست داریم در صورت بروز هرگونه مشکل با سامانه ۱۳۷ در ارتباط باشند.

سامع با تأکید بر آمادگی شهرداری در رفع آب‌گرفتگی سطح شهر بیان کرد: شهردار، معاونان و شهرداران مناطق با حضور میدانی در حال کنترل وضعیت و رفع مشکلات آب‌گرفتگی در شهر قم هستند و باوجود اندیشیده شدن تمهیدات لازم اما حجم بارش بیش‌از پیش‌بینی‌ها بوده است.

وی ادامه داد: ۲۶۰ تیم عملیاتی و سازمان آتش‌نشانی تا برطرف شدن مشکلات و رفع آب‌گرفتگی معابر حاضر بوده و از شهروندان درخواست می‌کنیم تا در حد توان از ورود آب به منازل خود جلوگیری کرده تا تیم‌های کمک‌رسان به محل اعزام شوند.