38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار ستاد

انحراف روان‌‌آب با کانال فرعی احداث شده توسط شهرداری

کانال‌های پردیسان در حال تکمیل ظرفیت روان‌آب‌ها است/حضور شهردار و مدیران شهری در صحنه

به گزارش شهرنیوز، علی اکبر رحیمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای مقابله با بحران‌های احتمالی در پی وقوع بارش شدید باران اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به بارش شدید باران و آب گرفتگی معابر اصلی و فرعی‌ها خصوصاً در محدوده پردیسان که در مرحله نیمه هشدار است تردد به کندی صورت می گیرد.

وی با تاکید براینکه طی سال‌های اخیر شهرداری اقدام به ایجاد کانال‌های موقت انتقال آب‌های سطحی در محدوده پردیسان کرده است افزود: از بالادست پردیسان روان‌آب‌ها به سمت کانال اصلی و فرعی منطقه سرازیر شده است؛ شهرداری در این سال‌ها یک کانال فرعی ساخته بود که ظرفیت آن هم در حال تکمیل است و به سمت بوستان غدیر منحرف می‌شود که مجموعه امکانات این بوستان هم در معرض خطر قرار داده است.

مدیرمرکز مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری قم بیان کرد: آب‌گرفتگی تونل غدیر هم با توجه به تکمیل ظرفیت کانال‌ها رخ داده است.

وی با تاکید بر اینکه شهردار و مدیران شهری در صحنه حضور داشته و در حال بازدید از وضعیت شهر هستند افزود: تمام نیروهای شهری نیز در آماده‌باش هستند.

رحیمی با درخواست از شهروندان برای همکاری و صبر در این شرایط گفت: با توجه به اینکه کانال‌های زیرسطحی ظرفیت این حجم بارش را ندارد بالازدگی آب در برخی معابر رخ داده است.

وی معابر پردیسان، خیابان سیدالشهدا، تونل غدیر، میدان معلم، میدان نواب صفوی و خیابان بافقی را ازجمله نقاط اصلی حادثه خیز شهر در این شرایط عنوان کرد.