41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

تعطیلی پارک‌ها و بوستان‌های مناطق هشتگانه شهر قم

معاون خدمات شهری شهرداری قم از تعطیلی بوستان‌ها و پارک‌ها شهر قم در مناطق هشتگانه در جهت جلوگیری از شیوع وبروس کرونا خبر داد.

به گزارش شهرنیوز؛ سید امیر سامع در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به شیوع بیماری کرونا و اندیشیدن تدابیر لازم در شهرداری قم اظهار داشت: حدود ۱۰۰ اکیپ ماشینی و پیاده به صورت روزانه معابر عمومی، بوستان‌ها و مبلمان شهری را ضدعفونی می‌کنند.
وی با بیان اینکه با توجه به عدم پذیرش مسافران در نوروز و شیوع ویروس کرونا بوستان‌های بزرگ و محصور قم تعطیل‌ شده‌اند افزود: پارک‌ها و بوستان‌های شهر قم در مناطق هشتگانه غیرفعال شده و از پذیرش شهروندان و زائران خودداری به‌عمل خواهد آمد.
معاون خدمات شهری شهرداری قم خاطرنشان کرد: بوستان شهدای اصناف در منطقه یک، محدودیت ورود به بوستان‌های امام رضا(ع) و جوان در منطقه دو شهری و بوستان‌های فدک و بانوان ارغوان در منطقه سه تعطیل‌ شده‌اند.
وی با بیان غیرفعال شدن فعالیت‌های بوستان علوی و بوستان بانوان نرگس در منطقه سه شهر قم یادآور شد: بوستان بانوان اردیبهشت منطقه شش، بوستان‌های نجمه و بانوان نجمه در منطقه هفت و بوستان غدیر و بانوان پروانه در منطقه هشت شهر قم نیز به دلیل جلوگیری از اشاعه ویروس کرونا تعطیل‌ شده‌اند.
سامع هدف از این کار را افزایش ایمنی مردم در مقابله با بیماری کرونا دانست و گفت: مهم‌ترین اتفاق در کاهش بیماری کرونا قطع زنجیره انسانی است که بدین منظور بوستان‌های بزرگ شهر قم غیرفعال شده و از ورود شهروندان به این بوستان‌ها ممانعت به‌عمل خواهد آمد.