31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

بو‌ستان‌ها و ۲ پارکینگ بزرگ قم بسته می‌شود

معاون خدمات شهری شهرداری قم از تعطیلی پارک‌ها و بوستان‌ها و دو پارکینگ بزرگ قم به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری کرونا خبر داد.

سید امیر سامع در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم، اظهار داشت: شهرداری این آمادگی را دارد که در ورودی‌های شهر اطلاع‌رسانی و پیشگیری برای مقابله با ویروس کرونا بدون حضور شخص داشته باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به موضوع تعطیلی بوستان‌های بزرگ، گفت: بوستان‌هایی که حصار داشته و ورودی دارند را می‌توانیم تعطیل کنیم و برای یک سری بوستان‌ها محدودیت ترافیکی برقرار کنیم، البته بوستان‌هایی که نقش محلی و ناحیه‌ای دارند را می‌توانیم باز بگذاریم.

سامع در خصوص تعطیلی پارکینگ‌ها نیز ابراز کرد: از فردا پارکینگ زائر و شهرداری را تعطیل می‌کنیم اما پارکینگ حاشیه ساختمان زمزم و جلوی مصلی باز است؛ امیدواریم بتوانیم محدودیت و تعطیلی پارکینگ‌ها را با کمک پلیس راهور به خوبی اطلاع‌رسانی کنیم.

به گفته وی ظرفیت شستشوی شهر و ضدعفونی معابر و اماکن عمومی دو برابر شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم اطلاع‌رسانی میدانی به‌صورت صوتی را مورداشاره قرارداد و گفت: در این زمینه ده خودرو که شامل ۵ خودرو آتش‌نشانی و ۵ خودرو پیشگیری از تخلفات شهرداری هستند را فعال کرده‌ایم که به‌صورت روزانه کار خود را انجام می‌دهند؛ همچنین ۳۰ سامانه اذان‌گو هم با هماهنگی مدیریت بحران فعال‌شده و هشدارها را به مردم می‌دهند.

سامع در پایان با اشاره به انجام اطلاع‌رسانی شهری در حد وسیع، گفت: در قالب ۱۵۰۰ آویز، ۱۵۰ پرتابل و ۱۵ پل عابر پیاده مسائل بهداشتی، “در خانه بمانیم” و عدم تجمع و هشدارها به مردم داده می‌شود.