37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، اولویت اجرایی شهرداری قم در سال ۱۳۹۹

شهردار قم مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری در سال آینده را تکمیل پروژه‌های نیمه کار دانست و گفت: تکمیل پروژه‌های تونل بلوار جمهوری اسلامی و تقاطع غیرهمسطح فردوسی، اجرای تقاطع غیرهمسطح بلوار شهید کیوانفر و اتمام فاز نخست مترو اولویت‌های اجرای پروژه‌های عمرانی در سال 1399 خواهد بود.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سیدمرتضی سقاییان‌نژاد در  برنامه‌ی تلویزیونی گفت‌وگو خبری، با تشریح مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری اظهار داشت: مهم‌ترین وظیفه ذاتی شهرداری حفظ شادابی و سرزندگی شهر است.

تشریح اقدامات شهرداری قم در مبارزه با شیوع ویروس کرونا

وی شرایط ایجادشده در شیوع ویروس کرونا در کشور و شهر قم را موردتوجه قرارداد و افزود: حتی این موضوع هم نمی‌تواند شهرداری را از انجام ‌وظایف ذاتی خود که ایجاد نشاط و سرزندگی در تمام شهر است بازدارد.

شهردار قم حفظ ایمنی و سلامت شهروندان را یکی از دغدغه‌های شهرداری در شرایط بحرانی ایجاد شده دانست و تصریح کرد: از روزهای ابتدایی اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در قم، شهرداری قم عملیات ضدعفونی کردن کلیه مکان‌های عمومی  را در دستور کار قرار داده و ۱۰ کمیته به‌صورت تمام‌وقت در حال نظارت و مدیریت شرایط ایجادشده است.

وی ادامه داد: ضدعفونی کردن معابر اصلی، ایستگاه‌های اتوبوسرانی در سطح شهر، اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها، فضای بازی بچه‌ها، سرویس‌های بهداشتی و کلیه مکان‌های که زیر نظر شهرداری است به‌صورت روزانه انجام می‌شود.

شهردار قم با تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمان اپیدمی ویروسی خاطرنشان کرد: تمام زباله شهر با شرایط زباله عفونی جمع‌آوری‌شده و با رعایت کلیه نکات بهداشتی و استانداردهای جهانی دفن می‌شود.

تصویب بودجه بیش از ۳هزار میلیارد تومانی شهرداری قم در سال ۱۳۹۹با اولویت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام

دکتر سقاییان‌نژاد در ادامه به موضوع تصویب نهایی بودجه شهرداری در سال ۱۳۹۹ اشاره کرد و گفت: بودجه سال آینده با مبلغ ۳ هزار و ۸۱ میلیارد تومان به تصویب نهایی شورای شهر رسیده است.

وی مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری در سال آینده را تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام دانست و خاطرنشان کرد: پروژه تونل بلوار جمهوری اسلامی، تقاطع غیر هم‌سطح بلوار فردوسی با بلوار پیامبر اعظم(ص)، اجرای تقاطع غیر هم‌سطح بلوار شهید کیوانفر و اتمام فاز یک مترو تعدادی از پروژه‌هایی است که در سال ۱۳۹۹ به اتمام می‌رسد.

شهردار قم به ارتقاء سیستم حمل‌ونقل عمومی نیز اشاره کرد و گفت: در سال ۹۸ تحول بزرگی در سیستم حمل‌ونقل عمومی ایجاد شد و با خرید ۱۷۰ اتوبوس و اصلاح خطوط اتوبوس‌رانی توانستیم حمل‌ونقل عمومی را به شرایط مطلوب نزدیک کنیم.

وی با تأکید بر عدم کمک مالی دولت برای خرید اتوبوس بیان کرد: تمام هزینه خرید اتوبوس و اورهال کردن اتوبوس‌های فرسوده از بودجه شهرداری تأمین‌شده و رسیدن به شرایط مطلوب در حمل‌ونقل عمومی یکی دیگر از برنامه‌های شهرداری در سال ۱۳۹۹ است.

دکتر سقاییان‌نژاد افزایش سرانه فضای سبز شهر قم را از ۱۴ مترمربع به حدود ۲۰ متر را موردتوجه قرارداد و ابراز کرد: یکی از اتفاقات مهم در شهر قم افزایش سرانه فضای سبز شهر بوده که در سال‌های آینده این اتفاق بیشتر دیده می‌شود.

وی با ابراز تأسف برای عدم فضای کافی در بعضی از مناطق برای ایجاد فضای سبز تأکید کرد: با احداث بوستان هزار هکتاری در جنوب قم بخشی از نیاز مردم به تفرجگاه و فضای سبز تأمین می‌شود.

شهرداری قم شرایط اقتصادی حاکم در چند سال گذشته را یکی از دلایل تأخیر در اتمام بعضی از پروژه‌ها دانست و افزود: ان‌شاالله در چند ماه نخست سال باغ پرندگان در بوستان هزار هکتاری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی شهرداری قم را یکی از معدود شهرداری‌های فعال کشور عنوان و بیان کرد: تمام تلاش تیم مستقر در شهرداری قم حفظ حیات و سرزندگی شهر به‌عنوان یک موجود زنده بوده و شهرداری در هر شرایطی در مسیر حفظ رفاه شهروندان حرکت می‌کند.