29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

شهردار قم:غسل و تطهیر متوفیان کرونایی بر اساس نظرات مراجع تقلید و پروتکل‌های سازمان بهداشت جهانی انجام می‌شود

شهردار قم با اشاره به وجود نظرات متعدد در خصوص غسل و تطهیر متوفیان کرونایی، گفت: در این زمینه باید نظرات مراجع عظام  تقلید و پروتکل‌های سازمان بهداشت جهانی را رعایت کنیم.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات مدیریت بحران استانداری، اظهار داشت: در فعالیت‌های نوروزی شهرداری که به‌صورت عادی طی سال‌های گذشته با محوریت گردشگران و زائرین انجام می‌شده یک چرخشی ایجادشده و به سمت مردم قم سوق داده‌شده است.

شهردار قم با بیان اینکه این فعالیت‌ها به سمت همشهریان و نیازهایی که باید مطرح شود سوق داده‌شده است، گفت: باید تسهیلات در عرصه‌های مختلف اوقات فراغت، ضدعفونی معابر و اماکن و… برای همشهریان به بهترین نحو انجام شود.

سقائیان نژاد با تأکید بر اینکه ضدعفونی معابر و اماکن عمومی به‌صورت روزانه و مستمر از سوی شهرداری در حال انجام است، افزود: برای انجام این کار مشکلی نداریم.

وی بیان کرد: یک موج جدیدی از تبلیغات در ورودی‌ها و سطح شهر با کمک دانشگاه علوم پزشکی در دستور کار است که به‌زودی اجرایی می‌شود.

شهردار قم با اشاره به وجود نظرات متعدد در خصوص غسل و تطهیر متوفیان کرونایی، گفت: در این زمینه باید نظرات مراجع عظام تقلید و پروتکل‌های سازمان بهداشت جهانی را رعایت کنیم.

سقائیان نژاد با اشاره به راه‌اندازی خط جدید شستشو در آرامستان بهشت معصومه(س)، اظهار داشت: کوشش کردیم به‌صورت روزانه تسهیلات خود را در آنجا اضافه کنیم.

وی با تأکید بر اینکه شهر یک موجود زنده است، ادامه داد: در عین ضدعفونی و گندزدایی شهر، باید گل‌آرایی سطح شهر نیز انجام شود که امید مردم به ناامیدی منجر به نشود.

شهردار قم با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته در زمینه‌های مختلف برای مقابله با این ویروس، مطرح کرد: کمیته فرهنگی شهرداری در زمینه اوقات فرهنگی کودکان و دانش آموزان برنامه‌ریزی‌هایی در حال انجام است.

سقائیان نژاد با اشاره به ‌اضافه شدن ۵ تن زباله به پسماند شهری با شیوع این بیماری ابراز کرد: در حال حاضر، ۷۰۰ تن زباله‌ای که تا دیروز به‌صورت روزانه جمع‌آوری و تبدیل به کود کمپوست می‌شده آلوده است و این مسئله تکلیف و وظیفه جدیدی را برای مجموعه شهرداری تعریف می‌کند.