۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آرامستان‌ها

تکذیب ادعای رسانه‌های معاند در خصوص ساخت قبور جدید و دسته جمعی در آرامستان بهشت معصومه(س)

مدیر کل‌ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم ادعای رسانه‌های معاند در خصوص ساخت قبور جدید در آرامستان بهشت معصومه(س) را تکذیب کرد.

به گزارش شهرنیوز؛ مهدی کلانترزاده با اشاره به انتشار مطلبی در رسانه‌های خارجی در خصوص آمار بالای متوفیان کرونا در بهشت معصومه(س) گفت: راهبرد رسانه‌های معاند برای همه مشخص است و تلاش آنان در انتشار اخبار کذب و دروغ بر ناامن کردن فضای روانی جامعه و دروغ پراکنی است.

وی در خصوص تفاوت‌های آماری اشاره شده در برخی مفاحل خبری اظهار کرد: شهرداری متولی ارائه آمار در خصوص تعداد بیماران و فوت‌شدگان ویروس کرونا نیست و طبق تصمیم شورای مدیریت بحران آمار رسمی تنها از سوی دانشگاه علوم پزشکی اعلام می‌شود.

کلانترزاده با تاکید بر اینکه آمار دانشگاه علوم پزشکی به طور کامل با آمار پذیرش متوفیان در سازمان آرامستان‌های شهرداری انطباق دارد افزود: اگر تفاوتی هم وجود داشته باشد در خصوص متوفیان بر اثر عللی به جز ابتلا به کرونا و بیماری‌های حاد تنفسی و شبه کرونایی است که در شرایط عادی نیز وجود دارد.

مدیر کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم، با تاکید بر اینکه به طور روزانه در شرایط عادی بین ۱۸ تا ۲۰ نفر در شهر قم فوت کرده و در آرامستان بهشت معصومه(س) پذیرش می‌شوند اظهار کرد: تصویری که از سوی رسانه‌های بیگانه منتشرشده اغراق شده و صرفاً با هدف دروغ پراکنی است و حتی بخشی از تصاویر مربوط به محدوده و فضای آرامستان بهشت معصومه(س) نبوده و برای املاک مجاور آن می‌باشد.

وی ساخت قطعاتی از قبور به عنوان قطعات بحران را براساس برنامه‌ریزی قبلی عنوان کرد و گفت: ساخت این قطعات طبق دستورالعمل ستاد بحران کشور است که می‌بایست بخشی در آرامستان‌ها برای بحران‌هایی نظیر سیل، زلزله و … اختصاص یابد.

وی طرح توسعه بهشت معصومه(س) را مربوط به چندین سال قبل دانست و افزود: با توجه به لزوم گسترش این آرامستان و جلوگیری از دفن اموات در آرامستان‌های سطح شهر، مطالعات و عملیات عمرانی طرح توسعه آرامستان بهشت معصومه(س) از چندین سال قبل به اجرا درآمده و حتی اخبار مربوط به ساخت قبور بحران ماه‌ها قبل از شیوع کرونا منتشر و منعکس شده است.