31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان میادین

برپایی غرفه های عرضه ماهی قرمز و تزئینات ویژه نوروز ۹۹ در قم با مجوز دستگاههای ذیربط است

مدیرعامل سازمان میادین، میوه تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم در واکنش به انتقادها به برپایی غرف عرضه ماهی قرمز و تزئینات سفره هفت‌سین ویژه نوروز در سطح مناطق 8 گانه گفت: برپایی این غرفه‌ها با مجوز دستگاه‌های ذیربط بوده است.

به گزارش شهرنیوز، علیرضا مظفری در واکنش به انتقادها به برپایی غرفه های عرضه ماهی قرمز و تزئینات سفره هفت‌سین ویژه نوروز در سطح مناطق ۸ گانه اظهار داشت: برپایی این غرفه‌ها با مجوز دستگاه‌های ذی‌ربط ازجمله اداره کل دامپزشکی استان قم بوده است.

مدیرعامل سازمان میادین، میوه تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم ابراز کرد: به دلیل شیوع بیماری کرونا در حال حاضر تعداد ۹ غرفه در سطح مناطق احداث‌شده که نسبت به سنوات گذشته به یک‌سوم کاهش‌یافته است.
وی ادامه داد: خیابان امام ابتدای ۲۰ متری شهید بهشتی، خیابان زنگارکی جنب بوستان، خیابان ۱۹ دی ابتدای بیطرفان، بلوار جمهوری مقابل بیمارستان ولیعصر(عج)، میدان ارتش به سمت فلکه میثم، بلوار شهید کرمی نبش کوی ۱۵، بلوار شهیدان دل آزر مابین کوچه ۵ و ۷ و میدان رسالت نه غرفه‌ای هستند که در این مناطق احداث گردیده است.
مظفری با تأکید بر اینکه کلیه موارد بهداشتی جهت رعایت بهداشت فردی و عمومی در نامه‌ای از سوی مدیرکل دامپزشکی استان قم به بهره‌برداران ابلاغ‌شده است، گفت: آن‌ها موظف به رعایت نکاتی از قبیل عدم عرضه و فروش حیوانات،خزندگان، دوزیستان، نرمتنان مانند مارماهی، لاک‌پشت گوش قرمز و حلزون هستند.
مدیرعامل سازمان میادین، میوه تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم ادامه داد: غرفه داران بایستی همکاری لازم را با ناظرین بهداشت و دامپزشکی داشته باشند و پس از پایان مدت قرارداد و جمع‌آوری غرفه به‌هیچ‌عنوان حق رهاسازی ماهیان قرمز در منابع آبی، جوی‌های آب و یا برگشت به مکان خرید یا مراکز پرورشی را ندارند. از همشهریان عزیز نیر این تقاصا را داریم که در پایان ایام نوروز از رهاسازی ماهی ها در نهرها و حوض ها و آبنماها خودداری نمایند و هر گونه تخلف در موارد یادشده را به سامانه ارتباطات مردمی شهرداری ۱۳۷ گزارش دهند.