35 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
أخبار العمدة

تصویب بودجه ۳ هزار و ۸۱ میلیارد تومانی شهرداری قم در سال ۱۳۹۹

در یک‌صد و سی و پنجمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم بودجه پیشنهادی شهرداری قم در سال ۹۹ از حیث درآمد و هزینه به میزان ۳ هزار و ۸۱ میلیارد تومان به تصویب رسید.

به گزارش شهرنیوز، یک‌صد و سی و پنجمین جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر قم با موضوع بررسی بودجه سال ۹۹ شهرداری قم با حضور ریاست و اعضای شورا و دکتر سید مرتضی سقاییان نژاد شهردار قم و معاونان شهرداری به صورت ویژه تشکیل جلسه داد و کلیات بودجه با اعتباری بالغ‌بر ۳ هزار و ۸۱ میلیارد تومان تصویب شد.

بررسی ۸۰۰ پروژه عمرانی در بودجه ۹۹ شهرداری قم

عبدالله جلالی رئیس شورای اسلامی شهر قم به تشریح لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری قم پرداخت و اظهار داشت: لایحه بودجه که نقشه راه شهرداری در یک سال آینده است در این جلسه به سرانجام رسیده و به‌جز دو سازمان به رأی گذاشته می‌شود.

وی از بررسی بیش از ۸۰۰ پروژه عمرانی در جلسات تخصصی کمیسیون‌ها در بودجه سال ۹۹ اشاره و ابراز کرد: در لایحه بودجه سال ۹۹ توجه شورا و شهرداری بر اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام بوده و به آن توجه ویژه شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم احداث پارکینگ‌ را یکی از دغدغه‌های مردم و مدیریت شهری دانست و تصریح کرد: یکی از دغدغه شهروندان در شهر قم کمبود پارکینگ در سطح شهر است که شورای اسلامی شهر و شهرداری مجموعه ظرفیت‌ها و منابع سال ۹۸ را که اجرایی نشده به بودجه سال ۹۹ اضافه کرده تا شاهد اتفاق بزرگی در این حوزه باشیم.

وحدت کلمه عامل رسیدن به توسعه و نشاط اجتماعی در شهر قم

سپس دکتر سقاییان نژاد شهردار قم به موضوع تصویب بودجه سال ۹۹ شهرداری و سازمان‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: جذب بودجه‌ای بالغ‌بر بیش از ۳ هزار میلیارد تومان یعنی تلاش و کوشش شبانه‌روزی در شهرداری قم که نباید نادیده گرفته شود.

وی به ارائه گزارشی از مشکلات شهرداری در چند هفته گذشته برای تحقق بودجه پرداخت و گفت: برای ایجاد توسعه و نشاط در شهر و جذب هر ریال از بودجه شهرداری، تلاشی شبانه‌روزی در شهرداری در جریان است.

شهردار قم با تأکید بر حفظ شأن قم در نظام جمهوری اسلامی و ایستادگی شهر در شرایط بحران ایجادشده، ادامه داد: اگر بخواهد کاری در شهر انجام شود باید با وحدت کلمه و انسجام و همکاری انجام شود وگرنه نمی‌توانیم با همین بودجه هم کاری را به ثمر برسانیم.

وی شهرداری قم را نیازمند اعتماد دانست و بیان کرد: ما امروز نیازمند اعتماد شورا به تصمیمات بوده تا بتوانیم شرایط سخت کنونی را پشت سر گذاشته و این امر تنها با وحدت بین شهرداری و شورا محقق خواهد شد.

انطباق بودجه سال ۹۹ شهرداری قم بر اساس برنامه ۵ ساله شهرداری

مجید اخوان با ارائه گزارش از روند بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری قم و  سازمان‌های مرتبط پرداخت و اظهار داشت: بودجه سال ۹۹ شهرداری مسیر پیچیده‌ای پشت سر گذاشته و بخش‌های مختلفی موردبررسی قرارگرفته و سرفصل‌های جدیدی در آن لحاظ شده است.

وی بودجه سال ۹۹ شهرداری را منطبق بر برنامه ۵ ساله شهرداری و اهداف ۱۱ گانه دانست و افزود: بودجه شهرداری با مبلغی بیش از ۳ هزار میلیارد تومان در سه بخش جاری، درامدها و هزینه و در ۲۰ جلسه تلفیق و دوگانه بند به بند موردبررسی قرارگرفته است.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم از حضور تمام شهردارهای مناطق و معاونان در جلسات کمیسیونها خبر داد و تصریح کرد:۲۰  جلسه تلفیق عمومی و دوگانه برگزارشده و بسته به نوع سازمان ۸۰۰ ردیف فصل عمرانی در این جلسات با حضور تک‌تک متولیان بررسی و تغییرات لازم اعمال شد و برآوردهای دقیق باقیمت تمام‌شده روز ارائه‌شده است.

وی ادامه داد: در بخش درآمد و جاری نیز ۱۰ جلسه تشکیل‌شده و بند به بند ردیف‌های درآمدی موردبررسی قرار گرفت و عملکرد ۱۰ ماه شهرداری در تنظیم این بخش مد نظر قرارگرفته و این بخش واقع‌بینانه دیده‌شده است.

اخوان جمع‌بندی بودجه شهرداری را بر اساس ماده ۵۴ اعلام کرد و گفت: شهرداری بودجه را بر اساس ماده ۵۴ ارائه داده است و سازمان‌ها مستقل دیده‌شده و بودجه سازمان‌ها نیز عددی بالغ‌بر ۴۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده و صرفاً بودجه شهرداری در سال ۹۹ با عددی بالغ‌بر ۳ هزار و ۸۱ میلیارد تومان نهایی شده است.

در پایان نیز  محسن رنجبر معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم با اشاره به افزایش ۳۱ درصدی بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری قم تاکید کرد: در نهایت مبلغ بودجه به۳۰.۸۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای شهرداری قم به تصویب رسید.