31.9 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان زیباسازی

نورپردازی و پاکسازی دیواره‌های بنای آرامگاه شیخ اباصلت

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم از نورپردازی و پاکسازی دیواره‌های بنای آرامگاه شیخ اباصلت خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سیدمحمد موسوی منش با اشاره به اقداماتی که سازمان زیباسازی شهرداری قم طی سال‌های اخیر در حوزه نورپردازی انجام داده است، اظهار کرد: با توجه به برنامه‌های ویژه‌ای که در حوزه نورپردازی شهری خصوصا مکان‌های تاریخی شهر اجرا شد تلاش بر این بود تا شادابی و نشاط خوبی را در شهر به نمایش در بیاوریم.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم نورپردازی پل شهید رجائی، بناهای تاریخی، گنبد امامزادگان چهل اختران، مسجد جامع و… را از جمله پروژه‌های اجرای شده در این زمینه عنوان کرد و افزود: با پروژه‌هایی که امسال نیز اجرا شد تقریبا جز پل معصومیه تمامی تقاطع‌های غیرهمسطح شهر نورپردازی شده است.

موسوی منش با اشاره به نورپردازی بنای آرامگاه شیخ اباصلت، گفت: سازمان زیباسازی شهرداری قم در راستای ارتقاء مشارکت شهروندان و سایر دستگاه‌های دولتی و خصوصی در زیباسازی شهر طبق سند راهبردی عملیاتی ۵ ساله شهرداری قم ۱۴۰۰، با هماهنگی کمیته فنی آن سازمان اقدام به نورپردازی بنای تاریخی آرامگاه شیخ اباصلت واقع در کوچه مسجد جامع در محله دروازه ری نموده است.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت وخیم جداره بیرونی آرامگاه به جهت وجود دست نوشته ها و نقاشی‌های غیر مرتبط و آلوده با ذغال و رنگ و آتش زدن دیواره بنا، تدابیر لازم برای پاک سازی جداره بیرونی اندیشیده شده است.