35.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

آماده‌سازی تمام سالن‌های مدیریت بحران شهرداری قم برای مقابله با کرونا

با دستور شهردار قم، تمامی سوله‌های مدیریت بحران و سالن‌های ورزشی در اختیار شهرداری قم در سطح مناطق هشتگانه برای قرنطینه بیماران و یا ارائه خدمات بهداشت و درمان آماده‌سازی می‌شوند.

دکتر سید مرتضی سقاییان‌نژاد با اشاره به افزایش تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا و لزوم ایجاد ظرفیت‌های جدید در اماکن نگهداری و درمان این بیماران، اظهار کرد: آماده سازی سالن‌های ورزشی و سوله‌های مدیریت بحران مناطق هشتگانه برای استفاده به همین منظور در دستور کار قرار گرفته است.

شهردار قم با تشریح برخی از اقدامات گسترده انجام گرفته توسط مجموعه مدیریت شهری در خصوص مبارزه با شیوع بیماری کرونا، گفت: با توجه به شرایط ویژه‌ای که شهر قم در هفته‌های اخیر شاهد بوده است، ستاد ویژه‌ای به منظور ساماندهی انجام اقدامات در حوزه‌های مختلف در روزهای اولیه در شهرداری قم تشکیل شد.

سقاییان‌نژاد عمده اقدامات شهرداری قم را در بخش ارائه خدمات شهری دانست و افزود: حفظ نظافت و بهداشت محیط شهری در روزهای اخیر به صورت ویژه‌ای دنبال شده است و با وجود افزایش قابل توجه پسماندها و زباله‌ها به ویژه پسماندهای بیمارستانی، با افزایش ظرفیت ناوگان و سرویس‌های جمع‌آوری زباله مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.

وی در ادامه اجرای عملیات شستشو و ضدعفونی معابر و مبلمان شهری را یادآور شد و گفت: توان تجهیزاتی و ماشین‌آلاتی شهرداری قم به همراه نیروهای خدمات شهری مناطق برای این منظور ساماندهی شده و با همکاری مجموعه سپاه و ارتش به صورت مرتب سطح معابر شهر قم شسشتو و ضد عفونی می‌گردد.

شهردار قم با اعلام آمادگی سوله‌های بحران و سالن‌های ورزشی در اختیار شهرداری قم به منظور انجام اقدامات بهداشتی و درمانی، گفت: دستور لازم برای استفاده از این اماکن صادر شده است و در صورت اعلام نیاز از سوی مدیریت استان، این ظرفیت در اختیار مجموعه بهداشت و درمان قرار خواهد گرفت.

سقاییان‌نژاد همچنین شرایط ارائه خدمات در آرامستان بهشت معصومه(س) را در وضعیت مطلوب دانست و ادامه داد: علی رغم افزایش پذیرش متوفیان در این آرامستان در حال حاضر وضعیت مطلوبی در این مجموعه برقرار بوده و امور بخش‌های مختلف به صورت منظم در حال انجام و پیگیری است.