35.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

در بازدید شهردار قم از آرامستان بهشت معصومه(س) مطرح شد: اجرای دقیق مصوبات ستاد بحران استان قم در خصوص مسائل بهداشتی و موازین شرعی در کفن و دفن اموات

شهردار قم به همراه برخی از مدیران شهری صبح امروز بدون هماهنگی قبلی با حضور در سازمان آرامستان بهشت معصومه (س) از بخش‌های مختلف این سازمان بازدید کردند.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد صبح امروز در حاشیه بازدید سرزده از سازمان آرامستان بهشت معصومه(س) گفت: تمهیدات لازم برای اجرای دقیق مسائل بهداشتی و موازین شرعی در تمامی مراحل انتقال، نگهداری، غسل، کفن و دفن اموات در شرایط موجود اندیشیده شده است.

وی تشکیل کمیته ویژه به همین منظور در ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به عملیات بحران استان قم را مورد توجه قرارداد و گفت: این کمیته متشکل از صاحب‌نظران مسائل شرعی و متخصصان بخش‌های مختلف کادر بهداشت و درمان استان قم و همچنین نمایندگانی از بیوت مراجع معظم تقلید و کادر مدیریتی و اجرایی بوده و جلسات هماهنگی و تصمیم‌گیری این کمیته نیز به صورت مرتب برگزار می‌گردد و مباحث مختلف این بخش مورد بحث و بررسی قرار گرفته و تصمیمات لازم توسط اعضاء این کمیته اتخاذ شده و جهت اجرا ابلاغ می‌گردد.

شهردار قم، مجموعه سازمان آرامستان‌های بهشت معصومه سلام‌الله علیها و کادر اجرایی این سازمان را صرفاً مجری تصمیمات ستاد بحران استان دانست و افزود: تمامی اقدامات انجام شده در این سازمان در خصوص متوفیان مبتلا به بیماری‌های واگیردار، بر اساس تصمیمات و دستورالعمل‌های صادره بوده و خارج از آن هیچگونه اقدامی انجام نشده است.

دکتر سقائیان‌نژاد حضور ناظرین بهداشتی در بخش‌های مختلف انتقال تا خاکسپاری اجساد را یادآور شد و گفت: جهت نظارت بر انجام دقیق موازین شرعی نیز ناظرینی از طلاب و متخصصین علوم دینی در سازمان حضور داشته و علاوه بر انجام برخی امور مربوطه بر اجرای دقیق حدود شرعی در مراحل مختلف نظارت می‌نمایند.

وی همچنین اذعان داشت: اقدامات شرعی با مسئولیت نمایندگان حوزه علمیه و بر اساس نظر مراجع معظم تقلید به دقت انجام می‌شود که جای قدردانی دارد.

شهردار قم در پایان انجام امور مربوط در سازمان را طبق روال عادی و به صورت منظم دانست و ادامه داد: علی‌رغم افزایش پذیرش متوفیان در روزهای اخیر، با انجام تمهیدات لازم مشکلی در ارائه خدمات در این سازمان وجود نداشته و بخش‌های مختلف مشغول فعالیت هستند.