38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

اجرای طرح «کاشانه» برای درختکاری در مجتمع‌های مسکونی شهر قم جایگزین توزیع نهال مردمی می‌شود

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به اجرای طرح کاشانه با هدف کاشت فضای سبز در مجتمع‌های مسکونی شهر، گفت: با توجه به اهمیت توسعه فضای سبز خصوصا در فضاهای مسکونی این طرح فعلا جایگزین طرح توزیع نهال شده است.

به گزارش شهرنیوز، پیام جوادیان با بیان اینکه هرساله شهرداری قم به مناسبت هفته درختکاری در قالب پویش «درخت دوستی بنشانیم» اقدام به توزیع نهال رایگان بین شهروندان می‌کند، اظهار کرد: امسال هم از قبل برنامه‌ریزی در این زمینه انجام شده بود و اعتبار لازم در این بخش تامین شده بود تا ۷۰ هزار اصله نهال مثمر انگور، انار، عناب، زیتون و گل‌های فصلی بین مردم توزیع شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به شرایط کشور و شیوع ویروس کرونا در شهر قم، گفت: با توجه به دستورالعمل‌های ابلاغ شده، توزیع نهال به صورت هرساله در شهر انجام نخواهد شد.

جوادیان تصریح کرد: تلاش داریم در صورتی که شرایط مساعد شد بهار سال آینده این نهال‌ها را بین مردم توزیع کنیم.

وی با اشاره به اجرای طرح کاشانه با هدف کاشت فضای سبز در مجتمع‌های مسکونی شهر، گفت: با توجه به اهمیت توسعه فضای سبز خصوصا در فضاهای مسکونی این طرح فعلا جایگزین طرح توزیع نهال شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: شهروندان می‌توانند با مراجعه به وبسایت سازمان پارک‌ها به نشانی www.qomparks.ir و یا ارسال کلمه «کاشانه» به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۳۹۷ تکمیل فرم مربوطه در خصوص مجتمع مسکونی را انجام داده تا کارشناسان سازمان به مجتمع‌ها مراجعه کرده و وضعیت ایجاد فضای سبز در مجتمع‌ها را بررسی کنند.

جوادیان بیان کرد: پس از بررسی موقعیت و نیازهای محل، احداث فضای سبز در مجتمع‌ها صورت می‌گیرد.