33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

استفاده از ظرفیت طلاب برای انجام امور شرعی در کفن و دفن اموات

مدیر عامل سازمان آرمستان بهشت معصومه(س) شهرداری قم گفت: هماهنگی‌های لازم جهت استفاده از ظرفیت طلاب جهادی برای انجام اصول و موازین شرعی در کفن و دفن متوفیان خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سیف‌الدین موسوی با اعلام افزایش پذیرش متوفیان در سازمان آرامستان بهشت حضرت معصومه(س) شهرداری قم در روزهای اخیر با توجه به وضعیت شیوع بیماری‌های واگیردار، گفت: ظرفیت‌های لازم به منظور خدمات‌رسانی سریع و مطابق با دستورالعمل‌های بهداشتی و موازین شرعی در مجموعه سازمان ایجاد شده است.

مدیر عامل سازمان آرمستان بهشت معصومه(س) شهرداری قم استفاده از ظرفیت طلاب جهادی در انجام موازین و اصول شرعی کفن و دفن اموات را یادآور شد و افزود: با هماهنگی‌های انجام شده با خانه طلاب جوان، تعدادی از طلاب برای همکاری در قسمت تغسیل و تدفین اموات با پرسنل این سازمان همکاری می‌نمایند.

موسوی با اشاره به تهیه لوازم بهداشتی مورد نیاز برای پرسنل سازمان و همچنین طلاب جهادی، گفت: با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی، لباس ایمنی مخصوص، ماسک و دستکش به تعداد کافی تهیه شده و در اختیار بخش‌های مختلف قرار گرفته است.

وی با ابراز همدردی نسبت به بازماندگان متوفیان ناشی از بیماری‌های شایع در روزهای اخیر، از ایشان درخواست نمود تا در انجام امور مربوط به متوفیان خود همکاری لازم را با پرسنل بخش‌های مختلف داشته باشند و با صبوری و بردباری خود در شرایط ویژه کنونی مانع از ایجاد تنش در بین مراجعه‌کنندگان و پرسنل خدوم این سازمان باشند.

مدیر عامل سازمان آرمستان بهشت معصومه(س) شهرداری قم با اعلام آماده‌باش شبانه‌روزی بخش‌های مختلف سازمان در شرایط ویژه، گفت: خدمات‌رسانی سازمان به صورت منظم و طبق روال انجام می‌پذیرد و روند کُند انجام امور در روزهای اخیر به دلایل مختلف از جمله رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی و موازین شرعی و اعلام نتایج آزمایشات بیماران بوده است.