29.4 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

لزوم مشارکت و حضور شهروندان در توسعه و نگهداری فضای سبز

معاون خدمات شهری شهرداری قم بر لزوم مشارکت و حضور شهروندان در توسعه و نگهداری فضای سبز تاکید کرد.

به گزارش شهرنیوز، سیدامیر سامع در در آئین آغاز پویش ملی #درخت_دوستی_بنشانیم که درآستانه ۱۵ اسفند ماه روز ملی درختکاری برگزار شد، با بیان اینکه درختان زیباترین و پاک ترین موجوداتی هستند که می‌توانیم در حوزه محیط زیست به آنها بپردازیم و آنها را احیا و نگهداری کنیم، اظهار کرد: قطعا زندگی شاداب و سالم و همراه با امید و نشاط می‌تواند با درخت محقق شود.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با تاکید بر نیاز شهر قم به توسعه فضای سبز و درخت، گفت: در این زمینه اقدامات خوبی در سال‌های اخیر انجام شده که هم در بحث احیا و نگهداری عرصه‌های موجود و هم در ایجاد بوستان‌های محله‌ای و شهری و هم در ایجاد مسیر سبز در معابر شهری بوده است.

سامع با اشاره به توسعه کمربند سبز قم و ایجاد باغچه‌های طولی در معابر، گفت: مشارکت و حضور شهروندان در این زمینه می‌تواند بسیار موثر واقع شود.

وی با اشاره به حضور و مشارکت مسئولان استان و شهر در کاشت فضای سبز، گفت: امسال به دلیل شیوع بیماری توزیع عمده نهال بین مردم را نداریم ولی حتما در مجتمع‌های مسکونی حضور خواهیم یافت و توسعه درختکاری انجام خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم ضمن دعوت از شهروندان برای کاشت درخت به مناسبت اتفاقات خوب در خانواده‌ها، تصریح کرد: امیدواریم تولد فرزندانمان، ازدواج یا هر اتفاق خوب دیگری دلیل بر کاشت درخت باشد.