۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان زیباسازی

تلاش برای برگزاری کارگاه نقاشی گنجشک بهاری در هفته آینده

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم از تلاش این سازمان برای برگزاری کارگاه نقاشی گنجشک‌های بهاری در هفته آینده خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سیدمحمد موسوی منش با اشاره به اقدامات سازمان زیباسازی شهرداری قم در آستانه نوروز، اظهار کرد: قبل از اینکه این شرایط به وجود بیاید و شهر و کشور درگیر بیماری و شیوع آن شوند، برنامه‌های سازمان طبق زمان‌بندی پروژه‌ها پیش می‌رفت اما با توجه به این اپیدمی در کشور فعالیت‌ها دچار نوسان شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم با تاکید بر اینکه سازمان زیباسازی در چند حوزه اساسی پروژه داشته است، خاطرنشان کرد: یک موضوع اجرای مجدد المان گنجشک بهاری با توجه به استقبال سال گذشته بود؛ امسال با قوت بیشتری تلاش داریم این پروژه را انجام دهیم و پیش بینی ۵۰ المان داشته‌ایم در صورتی که سال گذشته با ۲۰ المان اجرا شد.

موسوی منش با بیان اینکه در این پروژه فراخوان کشوری در قالب شهرنگار ۳ طراحی و داوری صورت گرفت، گفت: پس از فراخوان ۵۰ طرح برگزیده و ۵ طرح ذخیره پیش‌بینی و اطلاع‌رسانی صورت گرفت و المان‌ها ساخته شد.

وی با بیان اینکه یکی از پارت های المان گنجشک نیز کنار شهرداری مرکز نصب شده اما شهر دچار شیوع بیماری شده است، افزود: به همین خاطر قرار بود با حضور هنرمندان برگزیده ۱۵ و ۱۶ اسفند نقاشی گنجشک‌ها انجام شده و از ۱۸ اسفند نصب صورت گیرد که با وجود این مساله با وقفه یک هفته‌ای اجرای پروژه را برای ۲۰ و ۲۱ اسفند پیش‌بینی کرده‌ایم.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم اظهار کرد: البته هنوز بلاتکلیفی در بین هنرمندان وجود دارد؛ با این وجود باید گفت که در این شرایط وظیفه ما به عنوان سازمان زیباسازی، تامین ملزومات بهداشتی پروژه بوده و وظیفه هنرمندان هم ایجاد روحیه نشاط و امیدواری در مردم است.

موسوی منش بیان کرد: در این شرایط وظیفه ما سنگین تر است و وجود هنرمندان و این فعالیت می‌تواند امید را در دل مردم زنده کند و به همین خاطر پیش‌بینی برگزاری کارگاه در هفته آینده صورت گرفته و تمام تلاش ما این است که اکران المان‌ها را تا ۲۵ اسفند داشته باشیم.