28.6 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

۱۸۰ استیج فرهنگ شهروندی امسال در قم برگزار شد/تور قم‌گردی نوروزی پذیرای زائرین خواهد بود

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم گفت: امسال حدود 180 استیج را برای مردم قم برگزار کردیم و در ایام نوروز نیز در کمپ‌های نوروزی استیج‌ها برگزار می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، ابوالقاسم مقیمی با اشاره به برنامه‌های سازمان برای نوروز، اظهار کرد: این سازمان طبق سنوات هر سال که شهرداری برنامه‌های متنوعی را در استقبال از نوروز دارد، اقدامات را برنامه‌ریزی کرده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم با تاکید بر اینکه هر سال ایستگاه‌های نشاط در بوستان‌ها راه‌اندازی شده که در آن برنامه‌های فرهنگی و ورزشی اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: کنار این ایستگاه‌ها استیج‌های فرهنگ شهروندی داریم که برای اقشار مختلف برگزار می‌شود.

مقیمی تصریح کرد: امسال حدود ۱۸۰ استیج را برای مردم قم برگزار کردیم و در ایام نوروز نیز در کمپ‌های نوروزی استیج‌ها برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات متنوع برای زائرین، خاطرنشان کرد: تئاتر مرشد و بچه مرشد معروف به صورت پرده‌خوانی برای معرفی اماکن گردشگری قم نیز برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم گفت: تور قم‌گردی نیز به طور ویژه برای نوروز امسال برنامه‌ریزی شده و بازدید از محلات و اماکن مذهبی و گردشگری قم برگزار شده و با کمک آژانس‌های مسافرتی نیز تور خارج از قم هم برگزار می‌شود.

مقیمی با اذعان به اینکه شهرداری خدمات گسترده‌ای را برای نوروز تدارک دیده است، گفت: تمام تیم مدیریت شهری آماده استقبال از زائرین و مسافرین هستند و تلاش بر این است که در نوروز تحول بصری نیز در شهر اتفاق بیفتد.

وی اقدامات ویژه شهرداری در حوزه اطلاع‌رسانی مورد توجه قرار داد و افزود: چاپ و انتشار نقشه‌های شهر قم از سوی شهرداری صورت گرفته و بین زائرین توزیع می‌شود.