39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

شناسایی واحدهای مسکونی و تجاری سبز

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با بیان اینکه برنامه داریم واحدهای مسکونی و تجاری سبز را انتخاب کنیم، گفت: مدلی طراحی شده تا واحدهای مسکونی که در بحث مدیریت پسماند، مدیریت منابع آب و انرژی، در حوزه فضای سبز و... شرایط خوبی داشته باشند معافیت‌هایی را از دستگاه‌های خدمت‌رسان دریافت کنند.

به گزارش شهرنیوز، سیدعبدالله میرابراهیمی با بیان اینکه برنامه داریم واحدهای مسکونی و تجاری سبز را انتخاب کنیم، اظهار کرد: مدلی طراحی شده تا واحدهای مسکونی که در بحث مدیریت پسماند، مدیریت منابع آب و انرژی، در حوزه فضای سبز و… شرایط خوبی داشته باشند معافیت‌هایی را از دستگاه‌های خدمت‌رسان دریافت کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با تاکید بر اینکه دستورالعمل این کار در شورای اسلامی شهر تصویب شده و به دنبال طراحی راه‌های اجرایی هستیم افزود: در خصوص آموزش اقشار مختلف مردم نیز اقدامات قابل توجهی در سازمان صورت گرفته است.

میرابراهیمی با اشاره به آموزش مفاهیم مدیریت پسماند به دانش‌آموزان، افزود: تفاهم‌نامه خوبی با اموزش و پرورش داشتیم که در مقطع ابتدایی سه سال پایانی با مراجعه همکاران مدیریت پسماند آموزش های مدیریت پسماند ارائه می‌شود تا در آینده شرایط بهتری داشته باشیم.

وی اذعان کرد: دانش‌آموزان برتر در این طرح به عنوان همیاران بازیافت مشخص شده و تقدیری از آنها شده و در پایان سال تحصیلی جشن همیاران بازیافت برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم افزود: در مناطق دو، سه و شش بالغ بر ۱۰۰ هزار واحد مسکونی را آموزش داده‌ایم که عمدتا آموزش های تفکیک از مبدا بوده است.