35 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

احداث ۳۲۰ کیلومتر باغچه طولی در معابر شهر قم

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از احداث باغچه‌های طولی در معابر اصلی شهر قم با اعتبار 30 میلیارد تومانی خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، پیام جوادیان با اشاره به نهضت سبز درختکاری حاشیه معابر، اظهار کرد: از سال ۹۵ این نهضت آغاز شده و تا آذرماه امسال حدود ۳۲۷ هزار مترطول با اعتباری بیش از۳۰ میلیارد تومان درختکاری حاشیه معابر داشته‌ایم.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: اجرای این پروژه با لحاظ کلیه مسائل ایمنی و شهری صورت گرفته و در حاشیه معابر، رفیوژها و لچکی خیابان‌ها کاشت صورت گرفته است.

جوادیان به وضعیت تولید گل‌ها و گیاهان زینتی در مرکز تحقیقات سازمان اشاره کرد و گفت: ۸۴ گونه گیاهی در این مرکز تولید می‌شود و در سال ۹۸ یک میلیون و ۱۲۰ هزار گلدان تولید شده که اگر قرار بود از مراکز دیگر خریداری شود باید بیش از ۲ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان هزینه می‌شد در حالی که هزینه صورت گرفته حدود یک پنجم این قیمت است.

وی انتخاب گونه‌های با بالاترین بهره‌وری در شهر قم را مورد توجه قرار داد و افزود: در پروژه تولید گل ها و گیاهان زینتی، بستر و زیرساخت توسط سازمان آماده شده و توسط بخش خصوصی کاشت و تولید صورت می‌گیرد.