28.6 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

ارائه آموزش‌های بهداشتی به ۳۰۰۰ پاکبان شهر/ضدعفونی مستمر اتوبوس‌های درون‌شهری

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات‌شهری شهرداری قم با اشاره به آموزش اولیه موارد بهداشتی 3 هزار پاکبان‌ها و کارگران فضای سبز، گفت: اتوبوس‌های درون شهری به صورت مستمر ضدعفونی می‌شوند.

به گزارش شهرنیوز، سیدمحسن میرهادی با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته در شهرداری در راستای پیشگیری از انتشار کروناویروس، اظهار کرد: با توجه به خدمات گسترده شهرداری در شهر، برای پیشگیری از انتشار ویروس جلسه‌ای تشکیل شده و اولویت کار در خصوص پاکبان‌ها و کارگران فضای سبز گذاشته شده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات‌شهری شهرداری قم با اشاره به آموزش اولیه ۳ هزار پاکبان‌ها و کارگران فضای سبز، تصریح کرد: پیمانکاران شهرداری موظف شده‌اند تا تامین ماسک و دستکش برای کلیه کارگران را انجام دهند.

میرهادی با بیان اینکه در کلیه مناطق و شهرداری مرکز کارتکس و ثبت ساعت موقتا حذف شده است، خاطرنشان کرد: ضدعفونی مستمر آسانسورها به دلیل تجمع مردم و نصب پاکت‌های دستمال کاغذی در آنها برای رعایت بهداشت عمومی انجام شده است.

وی به اختصاص ۳۰ عدد پرتابل ۳*۴ و ۴ عرشه پل در سطح شهر به اطلاع‌رسانی در خصوص کروناویروس، گفت: انتقال زباله‌های عفونی در بیمارستان‌های کامکار و فرقانی به صورت ویژه و مستقیم به سایت البرز انجام می‌شود.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات‌شهری شهرداری قم ضدعفونی مستمر اتوبوس‌های درون‌شهری را مورد توجه قرار داد و افزود: پوسترهایی برای اطلاع‌رسانی به شهروندان در اتوبوس‌ها در خصوص موارد بهداشتی نصب شده است.