37.1 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

آموزش نیروهای خدمات شهری برای رعایت کامل موارد بهداشتی در شهر

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از آموزش نیروهای خدمات شهری برای رعایت کامل موارد و دستورالعمل‌های بهداشتی در شهر خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سیدعبدالله میرابراهیمی در جلسه آموزش و پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار با حضور ناظران خدمات شهری مناطق، با اشاره به سطح‌بندی اقدامات بهداشتی در مدیریت شهری، اظهار کرد: شهرداری در تمام احوال و شرایط جامعه باید در صحنه باشد و تعطیلی نهادها، ارگان‌ها و… به دلایل مختلف ارتباطی با شهرداری و خدمات آن ندارد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با تاکید بر اینکه سرایت ویروس کرونا بیشتر از روی تماس صورت می‌گیرد، افزود: تمام کارگران خدمات شهری و مدیریت پسماند مکلف‌اند از دست‌کش ویژه استفاده کنند و در صورت استفاده از ماسک نیز ضمن تعویض مستمر آن را با دستکش لمس نکنند.

میرابراهیمی با اشاره به تولید پسماندهای عفونی در تمام مراکز درمانی شهر، خاطرنشان کرد: اگر به درستی پسماند شهر مدیریت نشود، خصوصا در مورد پسماندهای عفونی، ممکن است بیماری با سرعت بسیار بیشتر منتقل شود.

وی ادامه داد: تمام نیروهای مدیریت پسماند و خدمات شهری در سطح شهر حضور دارند و خودروها مستمر تردد می‌کنند به همین خاطر باید به الزامات بهداشتی بیش از باقی مردم توجه کنند.