38.1 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

راه‌اندازی ۵ ایستگاه ویژه اطلاع‌رسانی نوروزی در مبادی ورودی شهر/سامانه ۱۳۷ محور اطلاع‌رسانی نوروزی

معاون خدمات شهری شهرداری قم از راه‌اندازی 5 ایستگاه ویژه اطلاع‌رسانی نوروزی در مبادی ورودی شهر خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سیدامیر سامع در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری قم، با بیان اینکه مسیر کندرو کنار بلوار پیامبر اعظم(ص) باید مسیر راهپیمایی در مناسبت‌های مختلف باشد، اظهار کرد: در همین راستا پیش‌بینی نصب ایستگاه‌های صلواتی ثابت و سرویس‌های بهداشتی و امکانات عمومی در این محدوده صورت گرفته است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به تدابیر اندیشیده شده برای خدمات رسانی به شهروندان و زائرین در ایام نوروز، گفت: ۴۲ موضوع مختلف برای پیگیری تا قبل از فرارسیدن نوروز در مناطق هشتگانه شهر پیش‌بینی شده که شهرداران و سازمان‌ها باید آنها را مورد نظر قرار دهند.

سامع گفت: غیر از هشت ستاد اصلی در مناطق شهر پنج ایستگاه ویژه اطلاع‌رسانی نیز در مبادی پرتردد شهر پیش‌بینی شده تا امور اطلاع‌رسانی به زائرین را انجام دهند.

وی به اجرای طرح هبه در ایام پایانی سال اشاره کرد و گفت: تلاش داریم تا اطلاع‌رسانی گسترده در شهر در خصوص این طرح صورت گرفته و گام مثبتی در این راستا برداشته شود.

معاون خدمات شهری شهرداری قم بیان کرد: امیدواریم امسال هم این طرح به خوبی اجرا شده و بتوانیم استمرار آن را در طول سال داشته باشیم.

سامع با تاکید بر اینکه اولویت اسکان نوروزی هتل‌ها، مهمانپذیرها، مدارس، اماکن مسقف و… هستند، گفت: پس از این فضاها امکانات استراحت‌گاه‌های شهری چون بوستان‌های شاخص و ورزشگاه‌ها در اختیار زائرین است.

وی بیان کرد: شهرداری از هفته پایانی سال به طور جدی درگیر خدمات نوروزی خواهد شد و این خدمات تا ۱۵ فروردین ادامه داشته و پس از آن نیز ارائه خدمات با اولویت نیمه‌شعبان خواهد بود.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با تاکید بر اینکه محور اطلاع‌رسانی نوروزی و راهنمایی مسافران سامانه ۱۳۷ است، افزود: سامانه الکترونیکی هم در حال آماده‌سازی است تا در نوروز در این قالب ارائه خدمات شود.