35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

«قمکارت» به زودی در قم اجرایی می‌شود

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم از آغاز فعالیت «قمکارت» تا پایان سال خبر داد و گفت: از آنجایی که اتوبوس‌های قدیمی دارای دستگاه‌های جدید نبودند، فعالیت قمکارت به تعویق افتاده است.

کوروش محمدحسینی در خصوص فعالیت «قمکارت»، اظهار داشت: این پروژه ۲ بخش را شامل می‌شود که یک بخش کیف پول الکترونیک شهروندی و بخش دیگر کارت شهروندی است.

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم گفت: بخش کارت شهروندی به صورت کامل آماده شده و دستگاه‌های خودشارژ نیز برای آنها تهیه شده است که می‌توان به صورت اتوماتیک فعالیت شارژ کارت را انجام داد.

محمدحسینی با اشاره به آغاز فعالیت قمکارت تا پایان امسال، افزود: از آنجایی که اتوبوس‌های قدیمی دارای دستگاه‌های جدید نبودند، فعالیت قمکارت به تعویق افتاده است.

وی در خصوص بخشی از قمکارت که کیف پول الکترونیکی است، افزود: در سامانه «قمیار» که سامانه میز خدمات الکترونیکی است بخش کیف پول الکترونیک قابل مشاهده است که بخش‌هایی که به موجب آن شهروندان می‌توانند مبالغ مورد نظر را به شهرداری واریز کنند که در حال آماده سازی می‌باشد.

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم بیان کرد: به منظور اجرای پروژه تاکسی هوشمند در ۲۰ تاکسی با کمک سازمان تاکسیرانی، QR بارکد نصب شده است و قابلیت پرداخت الکترونیک در آن وجود دارد.