33.3 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

همکاری شهرداری قم و شرکت شاتل در جهت توسعه زیرساخت‌های شهر و شهرداری هوشمند

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم: زیرساخت‌های ارتباطی شهر و شهرداری هوشمند قم، در حال توسعه هستند.

به گزارش شهرنیوز، کورش محمدحسینی از آغاز همکاری شهرداری قم با شرکت شاتل در جهت توسعه زیرساخت‌های شهر و شهرداری هوشمند قم، مقارن با دهه مبارک فجر خبر داد.
رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم، با اعلام این خبر گفت: شهرداری‌ها خدمات متنوع و گسترده‌ای را به شهروندان ارایه می‌دهند که هوشمندسازی این خدمات و سایر خدمات مرتبط با شهر هوشمند نیازمند توسعه گسترده زیرساخت‌های پرسرعت ارتباطی می‌باشد.
وی افزود: شهرداری قم اکنون در حدود یکصد کیلومتر فیبرنوری اختصاصی در اختیار دارد و برای ایجاد و گسترش خدمات نوین الکترونیکی به شهروندان گرامی، نیازمند افزایش و توسعه این بستر می باشد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم  ضمن اعلام آمادگی شهرداری قم جهت همکاری و تعامل با شرکت‌ها و مجموعه‌های ارائه‌دهنده خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات ادامه داد: شهرداری قم از سال گذشته رایزنی‌هایی را با تعداد زیادی از شرکت های فعال در این حوزه انجام داده و اولین بخش از این پروژه مقارن با ایام مبارک دهه فجر امسال با همکاری شرکت شاتل آغاز شده و بخش‌های بعدی توسعه شهر و شهرداری الکترونیکی نیز با مشارکت و همکاری شرکت‌ها و استارت آپ‌های فعال در این حوزه ادامه خواهد یافت.
محمدحسینی ابراز امیدواری کرد: با ایجاد و توسعه این زیرساخت‌ها و گسترش خدمات الکترونیکی برروی آن‌ها، گام‌های موثری در ارایه خدمات بهتر به شهروندان و مجاورین حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) برداشته شود.