35 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

بازدید شهردار قم از کتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی

شهردار قم و جمعی از مدیران شهری، با حضور در کتابخانه حضرت آیت‌الله مرعشی نجفی(ره) از بخش‌های مختلف این کتابخانه بازدید کردند.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد با حضور در مجموعه بزرگ کتابخانه آیت‌الله العظمی مرعشی نجفی(ره) ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این کتابخانه، با حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود مرعشی مدیر این کتابخانه دیدار و گفتگو کرد.

شهردار قم در این بازدید ضمن بررسی نسخ خطی موجود در این کتابخانه، روند اصلاح و بهسازی و صحافی نسخ خطی و نگهداری آنها را مورد بررسی قرار داد.

بازدید از بخش‌های مختلف این کتابخانه از جمله گنجینه کتاب‌های چاپی، گنجینه نشریات ادواری، گنجینه اسناد مکتوب، گنجینه اشیای غیرمکتوب، گنجنیه منابع جغرافیایی، گنجینه آثار بنیان‌گذار کتابخانه و بخش‌های فنی و زیرساختی این کتابخانه از جمله برنامه‌های این بازدید بود.

سقائیان‌نژاد همچنین در پایان این بازدید با حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود مرعشی نجفی مدیر کتابخانه و فرزند آیت‌الله العظمی مرعشی نجفی(ره) دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرعشی نجفی با بیان اینکه ۲۵ هزار نسخه خطی بعد از فوت آیت‌الله العظمی مرعشی نجفی در این کتابخانه گردآوری شده است، اظهار کرد: این کتابخانه کاملا شخصی است و هیچ کمکی از دولت و نهادهای دیگر برای کتابخانه گرفته نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه مرحوم حضرت آیت الله مرعشی نجفی(ره) زحمات زیادی برای گردآوری نسخ خطی متحمل شدند، خاطرنشان کرد: ایشان نماز و روزه استیجاری می‌گرفتند و حتی یک وعده غذا را هم حذف کردند تا بتوانند درآمدی که کسب می‌کنند صرف خرید کتاب‌های خطی در راستای تقویت علوم آل محمد(ص) کنند.

سید جواد صحرایی مدیر کل حوزه شهردار، مجید متین‌فر مدیر منطقه هفت شهرداری و مهدی کلانترزاده مدیر کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم از جمله مدیران شهری بودند که در این بازدید دکتر سقائیان‌نژاد را همراهی کردند.