10.9 C
شهر مقدس قم
۶ اسفند ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار شهردار

انتخابات و جمهوریت نظام اسلامی را نمی‌توان از یکدیگر جدا کرد

شهردار قم گفت: حضور پرفروغ مردم در انتخابات بر این معنی است که نظام جمهوری اسلامی برپایه دموکراسی بوده و جمهوریت ایران برای ما ارزشمند است، جمهوریت ما در انتخابات خلاصه می‌شود بنابراین این دو موضوع را نمی‌توان از یکدیگر تفکیک کرد.

به گزارش شهرنیوز، دکترسید مرتضی سقائیان‌نژاد در بازدید از کارگاه هنری با عنوان “ایرانِ قوی” که به همت سازمان زیباسازی شهرداری در مسیر راهپیمایی 22 بهمن ماه در شهر قم برگزار شد، با بیان این که امروز یکی از مهم‌ترین روزهای کشور بوده و تبلور ایام الله دهه فجر در 22 بهمن است، گفت: می‌توان گفت مصداق ایام‌اللهی که در قرآن نیز به آن اشاره شده امروز است چراکه امروز طاغوت شکسته شده و به عبارتی توحید و الله حاکم شده است.

شهردار قم با بیان اینکه شعار انقلاب اسلامی اجرای فرامین الهی است، عنوان کرد: در طول 40 سال گذشته سابقه نداشته است که مردم با این قوت و شور بیایند و انقلاب خود را حمایت کنند این موضوع حاکی از ایمان و ولایت مردم است.

دکتر سقائیان‌نژاد با اشاره به اینکه انقلاب بر مبنای ولایت فقیه تاسیس شده است و با قدرت حرکت می‌کند، مطرح کرد: این حرکت‌ها هرچه پرشورتر باشد مشت محکم‌تری بر دهان یاوه گویان و آنان که برخلاف جمهوری اسلامی هستند زده می‌شود، آمریکا در صدر این دشمنان، صهیونیسم نماینده و فرهنگ لیبرالیسم نیز نماینده آن در کشور است.

وی با تاکید بر اینکه حضور مردم در این راهپیمایی وابستگی به انقلاب و بیعت با ولایت فقیه و رهبری را تحکیم می‌کند، خاطرنشان کرد: امسال به دلیل چهلم سردار سلیمانی یک سال ویژه است چراکه ایشان به طور گویا بیان‌گر مکتب ایثار و شهادت بودند و مردم با عشق آمده‌اند و این تبلور و شور به دلیل بیعتشان با شهدا است.

شهردار قم با بیان اینکه انتخابات برای استحکام این نظام است، تصریح کرد: حضور پرفروغ مردم در انتخابات بر این معنی است که نظام جمهوری اسلامی برپایه دموکراسی بوده و جمهوریت ایران برای ما ارزشمند است، جمهوریت ما در انتخابات خلاصه می‌شود بنابراین این دو موضوع را نمی‌توان از یکدیگر تفکیک کرد.

دکتر سقائیان‌نژاد در پایان اضافه کرد: بصیرت در مردم به قدری بالا است که با قدرت در انتخابات شرکت می‌کنند و نمایندگانی که بتوانند راه انقلاب را ادامه دهند را انتخاب می کنند.