29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

تصویب لایحه اخذ اصلاحیه بودجه سال ۹۸‌

یکصد و سی و دومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم به ریاست عبدالله جلالی رئیس شورا و با حضور دکترسید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم در سالن جلسات شهید باکری برگزار شد.

یکصد و سی و دومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم به ریاست عبدالله جلالی رئیس شورا و با حضور دکترسید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم در سالن جلسات شهید باکری برگزار شد.

در این جلسه، رئیس شورای اسلامی شهر قم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و شهدا، اظهار داشت: چهل‌ویک سال از پیروزی انقلاب را پشت سر گذاشتیم درحالی‌که شاهد فراز و فرودهای زیادی در این مدت بودیم.

سپس در این جلسه لوایح اخذ اصلاحیه بودجه سال ۹۸ سازمان پایانه‌های مسافربری، اخذ مجوز اصلاحیه بودجه سال ۹۸ سازمان کشتارگاه، نظر هیئت تطبیق در خصوص مصوبه شماره ۹۰۹۲ موضوع تعرفه عوارض و بهای خدمات سال ۹۹ سازمان آرامستان‌ها و نظر هیئت تعلیق اعتراض به مصوبه ۸۷۳۳ موضوع تغییرات تعرفه عوارض و بهای خدمات سال ۹۹ سازمان زیباسازی موردبحث و بررسی قرار گرفت و به رأی گذاشته شد.

اخوان رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم در مورد لایحه اخذ اصلاحیه بودجه سال ۹۸، سازمان پایانه‌های مسافربری، اظهار داشت: از حیث درآمد و هزینه این لایحه ۵ میلیارد و ۹۵۱ میلیون تومان بوده که نسبت به بودجه مصوب حدود یک میلیارد تومان اضافه‌شده که به خاطر افزایش ۵ درصدهای بلیط بوده است.

امراللهی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه ردیف افزایش بودجه این سازمان نسبت به سازمان‌های دیگر بیشتر بوده است، گفت: مقررشده بود این لایحه تا تعیین تکلیف مجموعه پرسنلی نگه‌داشته شود، اصلاحیه ۵۶ درصد افزایش داشت که در هیچ‌کدام از سیستم‌های حمل‌ونقلی این اتفاق نیفتاده است.

وی ادامه داد: این سازمان یک لایحه مصوب بودجه داشته که باید از آن پیروی می‌کرده که از آن پیروی نشده است. ازنظر بنده این لایحه مصوبه کمیسیون عمران ندارد.

عبدالله جلالی رئیس شورای اسلامی شهر قم در پاسخ به امراللهی گفت: اگر مزایا و حقوق بر اساس تعداد نیروی انسانی و احکام باشد که اصلاً مشکلی وجود ندارد، اما اگر میانگین اضافه‌کاری این سازمان نسبت به سازمان‌های دیگر بیشتر باشد این موضوع جای بحث و بررسی دارد.

این لایحه با رأی اعضای شورا به تصویب رسید.

نظر هیئت تطبیق در خصوص مصوبه شماره ۹۰۹۲ موضوع تعرفه عوارض و بهای خدمات سال ۹۹ سازمان آرامستان ها و نظر هیئت تعلیق اعتراض به مصوبه ۸۷۳۳ موضوع تغییرات تعرفه لایحه بعدی بود که توسط رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم قرائت شد.

اخوان در مورد این لایحه گفت: یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان نسبت به‌پیش بینی افزایش درآمد دارد، که علت عمده افزایش درآمد رزرو مقابر و فروش آن به غیربومی‌ها بوده که بیش‌از پیش‌بینی تحقق دارد.

وی پیرامون عملیاتی شدن بودجه آرامستان دارالسلام، اظهارداشت: امیدواریم در بودجه ۹۸ و مابقی سال، ۴ ردیفی که برای دارالسلام پیش‌بینی‌شده عملیاتی شود.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم تأکید کرد: ۷۰۰ میلیون تومان در فصل سه مربوط به هزینه‌های عمرانی و ۶۰۰ میلیون هم هزینه‌های تأسیساتی و خدماتی است که درخواست رأی داریم.

سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم نیز با تأکید بر عملیاتی شدن این لایحه ابراز کرد: مقررشده که این کار در دستور کار شورای برنامه‌ریزی بیاید و این کار عملیاتی شود.

سومین لایحه اخذ مجوز اصلاحیه بودجه سال ۹۸ سازمان کشتارگاه توسط اخوان رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم قرائت شد.

این لایحه، از حیث درآمد و هزینه ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده که در قسمت درامد در کد اصلی که ذبح دام است دو درصد کاهش داشته و تغییراتی در وجوه سپرده و حق بازرسی دارد، تغییرات جزئی بوده است که درواقع پیش‌بینی‌ها نسبت به واقعیت افزایش پیداکرده است.

این لایحه بارأی اکثریت اعضا به تصویب رسید.

همچنین آخرین لایحه مربوط به عوارض و بهای خدمات سال ۹۹ سازمان زیباسازی بود که قرائت و به رأی گذاشته شد که به تصویب رسید.